Арешт нацгвардійця в Італії

В Італії затримали українського солдата Віталія Марківа за підозрою у вбивстві фоторепортера Андреа Рокеллі поблизу м. Слов'янськ у травні 2014 року.

Затриманий є заступником командира взводу в батальйоні Нацгвардії України імені генерала Кульчицького.

Заступник генпрокурора Євген Єнін зазначив, що такий арешт здивував Генпрокуратуру України. За словами Єніна, українські правоохоронці розслідують кримінальне провадження за фактом загибелі Рокеллі та його російського напарника Андрія Миронова.

Він нагадав, що за даними українського слідства, загибель двох журналістів сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ.

Як розповів радник глави МВС, нардеп Антон Геращенко, Марків приїхав до Італії провідати матір, яка там мешкає.

Суперечка довкола Petya.A

Українці заявили, що до останньої хакерської атаки причетні ті ж самі хакерські угрупування, що здійснювали атаки з використанням ШПЗ "TeleBots" та "Blackenergy" у грудні 2016 року на фінансову систему, об’єкти транспорту та енергетики України. В СБУ переконані, що свідчить про причетність до цієї атаки спецслужб РФ.

В СБУ вважають, що вірус є прикриттям масштабної атаки, спрямованої на Україну.

Про це свідчить відсутність реального механізму заволодіння коштами, примітивність якого лише підтверджує думку про те, що збагачення не було ціллю атаки,
– заявили в СБУ.

Згодом член комітету Держдуми з інформаційної політики Вадим Дєньгін назвав це звинувачення черговим фейком, на який не слід реагувати.

При цьому російський депутат висловив переконання, що висновки СБУ не мають жодного підґрунтя, "як і більшість висновків, які робить уряд Порошенка".

Фото дня

Колишній редактор The New York Times Девід Галлахер опублікував в Інтернеті перше фото, зроблене на смартфон Apple під час презентації першого iPhone.