Головні новини 3 липня: законопроект про дематюкацію та скасування реєстрації Шарія та Клюєва
Ольга Богомолець зареєструвала законопроект про очищення української мови від матюків на сайті Верхової Ради. ЦВК скасувала своє рішення про реєстрацію скандального блогера Анатолія Шарія та екс-регіонала Андрія Клюєва на вибори. Делегація ПАРЄ достроково покидає Україну. Новим президентом Європейського парламенту став Сассолі. Такими були головні новини середи, 3 липня, в Україні та світі.
Законопроект про дематюкацію
Проект закону проти матюків зареєстрували на сайті парламенту 2 липня. Офіційна назва документа – "Про протидію лихослів'ю" або ж про дематюкацію мови.
Читайте також: Подерев’янський виведе свої матюки в офшори: реакція соцмереж на законопроект про дематюкацію
Цей закон стосуватиметься виключно публічних осіб. У законі має бути визначення лихослів’я, алфавітного порядку тих слів, які не можна вживати в публічному просторі публічним особам.
За матюки хочуть штрафувати:
- штрафи для ЗМІ – від 680 до 1275 гривень, або громадські роботи терміном від 40 до 60 годин, або виправні роботи терміном від 1 до 2 місяців із відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт до 15 діб. Це, якщо нецензурна лайка звучатиме під час трансляції у ЗМІ або в аудіовізуальній інформації в інтернеті та під час публічних виступів.
- штрафи для публічних фізосіб – від 1275 до 1700 гривень, або громадські роботи терміном від 40 до 60 годин, або виправні роботи терміном від 1 до 2 місяців із відрахуванням 20% заробітку, або адмінарешт до 15 діб.
Гроші від штрафів надходитимуть до держбюджету і скеровуватимуться в український культурний фонд, тобто на розвиток культури та мови.
Редакція 24 Каналу дослідила призабуту автентичну українську лайку і хоче вас познайомити з нашими матами – читайте за посиланням.
Відео про те, як матюкаються українські політики (18+):
ЦВК скасувала реєстрацію Шарія та Клюєва на вибори
Служба безпеки почала перевірку того, чи перебували протягом останніх 5 років в Україні екс-глава Адміністрації Президента Андрій Клюєв, відеоблогер Анатолій Шарій та екс-заступник генпрокурора Ренат Кузьмін.
Під час засідання Центральна виборча комісія скасувала реєстрацію Анатолія Шарія та Андрія Клюєва на дострокових парламентських виборах. За це рішення проголосували всі присутні члени ЦВК.
Важливо: Верховний суд не зобов'язував ЦВК реєструвати Клюєва і Шарія кандидатами в нардепи
Ввечері СБУ опрацювала інформацію і надала матеріали до ЦВК. Правоохоронці підтвердили, що Шарій упродовж останніх 5 років перебував у Нідерландах, а Клюєв у Росії. Відповідні документи – за посиланням. Саме через ці факти ЦВК скасувала своє рішення.
Окрім того, ГПУ уже заявила, що одразу затримають Рената Кузьміна та Андрія Клюєва як тільки-но вони перетнуть кордон України. У ГПУ є докази того, що кандидати у депутати упрождовж останніх 5 років не проживали безперервно на території України.
Адвокатка Клюєва Марина Сініціна стверджує, що екс-голова Адміністрації президента і справді виїжджав у Росію, але лише тимчасово. Клюєв мешкає на окупованій території України.
Всі ці роки періодично людина виїжджає. Значить, якщо я на той момент говорила так, значить на той момент це було так,
– пояснила захисниця.
Чому виник протест через реєстрацію у нардепи Клюєва, Шарія та Кузьміна?ЦВК зареєструвала Кузьміна кандидатом в нардепи на парламентські вибори від "Опозиційної платформи – За життя", екс-главу Адміністрації Президента України часів Віктора Януковича Андрія Клюєва та проросійського блогера-українофоба Анатолія Шарія. кандидатами у депутати. Після цього на Майдані в Києві кількасот людей влаштували протест.
Усі троє охочих стати нардепами відомі в Україні, як втікачі: Шарій втік з країни ще в 2012 році після відкриття проти нього 2 справ, а Клюєв та Кузьмін – під час Євромайдану у 2014 році та досі перебувають в українському розшуку.
ПАРЄ їде з України
Європейські парламентарі перебували в Україні з метою оцінки передвиборчої ситуації, пов'язаної із виборами до Верховної Ради.
Цікаво: Канада озвучила свою позицію щодо повернення Росії у ПАРЄ
Вони вирішили достроково припинити роботу і поїхати геть з України – через рішення українського парламенту відкликати запрошення Асамблеї надіслати спостерігачів за виборами депутатів 21 липня.
Члени делегації ПАРЄ зустрілися із представниками низки партій, що беруть участь у виборах, а також з представниками громадських організацій, ЗМІ, працівниками спостережної місії ОБСЄ й дипломатами у Києві. І після усіх цих консультацій ухвалила рішення припинити роботу.
Окрім того, у ПАРЄ вважають, що Україна зобов'язана щороку запрошувати спостерігачів для моніторингу виборчих кампаній.
Чому спостерігачів ПАРЄ не допускають до виборів в Україні? Через те, що в міжнародну організацію повернули Росію. Так, в ніч на 25 червня євродепутати більшістю голосів проголосували за те, щоб Російську Федерацію без жодних обмежень та стягнень повернули до складу ПАРЄ. П’ять років Росія не мала права голосу в ПАРЄ, її відсторонили через анексію українського Криму у 2014 році.
Повернення Росії до ПАРЄ: які делегації голосували за це
Новий президент Європейського парламенту
Італійський соціаліст Давид-Марія Сассолі обраний новим президентом Європейського парламенту. Політик представляє Прогресивний альянс соціалістів і демократів.
Читайте також: Офіційний візит Зеленського до Канади: про що домовився
Нового президента обрали за результатами голосування у Страсбурзі. Сассолі обрали у другому турі, в якому за нього проголосували 345 депутатів з необхідних 334. Всього у голосуванні взяли участь 704 депутати, 37 бюлетенів виявилися недійсними.
Хто такий Давид-Марія Сассолі?Давид-Марія Сассолі – італійський журналіст та політик, з 2014 року був віце-президентом Європейського парламенту. Окрім завдань комітету, він був членом міжгрупи Європейського парламенту з питань бідності та прав людини.
Кандидатом на посаду нового президента Європарламенту Сассолі був запропонований від Прогресивного альянсу соціалістів і демократів. Політик став сьомим італійцем, що зайняв цю посаду.