Садовий йде в президенти

Мер Львова Андрій Садовий оголосив, що подаватиме свою кандидатуру на участь у виборах Президента України.

Читайте також: Вибори президента: що потрібно знати українцям?

Про це він заявив у доволі неформальній атмосфері під час зустрічі з організаторами молодіжного форуму "#Молодвіж" у коворкінгу "Communa" у Львові.

За його словами, ключовими елементами кампанії стануть "мобілізація молоді, розрив корупційної кругової поруки в політиці і технологічна модернізація країни".

Садовий пообіцяв найближчим часом оприлюднити склад команди, з якою піде на вибори, та закликав до об'єднання усі сили, які підтримують ідею "рішучих змін".

Він також розповів про перші кроки у разі обрання на пост Президента України.

Садовий заявив про намір йти в президенти: дивіться відео:

Реакція Супрун

2 жовтня Профільний комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я підтримав постанову про звернення до Кабінету міністрів щодо звільнення виконувачки обов'язків міністра охорони здоров'я Уляни Супрун та її заступника міністра Олександра Лінчевського.

Згідно з процедурою, тепер ця постанова має бути внесена головою комітету на Погоджувальну раду і якщо голова Верховної Ради внесе її у порядок денний, то за неї мають голосувати вже у парламенті.

На таке рішення комітету очільниця МОЗ традиційно відреагувала дописом у Facebook.

Сприймаємо вчорашню постанову комітету з питань охорони здоров'я про звернення до Кабінету міністрів України з вимогою звільнити команду агентів змін МОЗУ – як характерну відповідь старої системи, яка понад усе прагне зберегти статус-кво. Дуже добре, що регулярно отримуємо такий фідбек. Це допомагає розуміти, що ми діємо правильно і виконуємо суспільний запит на справжні зміни,
– заявила Супрун.

Дивіться відео, хто така Уляна Супрун:

"Пом’якшення" вироку Балуху

Так званий "Верховний суд Криму" пом'якшив на місяць вирок кримському активістові Володимиру Балуху, який голодує вже понад півроку.

Остаточний вирок українському активістові змінився з 5 років колонії до 4 років і 11 місяців.

Штраф у розмірі 10 тисяч російських рублів так званий "Верховний суд" окупованого півострова залишив без змін.

Українська омбудсвумен Людмила Денісова, заявила, що тепер українець може клопотати про умовно-дострокове звільнення (УДЗ), оскільки необхідну частину терміну він вже відбув.

У чому звинуватили Володимира Балуха?8 грудня 2016 року в окупованому Криму українського активіста Володимира Балуха затримала ФСБ Росії. Усе тому, що після анексії півострова Балух на своєму будинку в селі Серебрянка вивісив український прапор та табличку "вулиця Героїв Небесної сотні", а також відмовився від російського паспорта.

Окупаційна влада Криму звинуватила Балуха у зберіганні набоїв та вибухівки, які нібито виявили у нього під час одного з обшуків. Чоловік неодноразово наполягав, що боєприпаси йому підкинули, щоб помститись за проукраїнську позицію. 16 січня 2018 року Балуха засудили до 3 років і 7 місяців ув'язнення у колонії-поселенні, а потім ще збільшили цей термін. У березні політв’язень оголосив безстрокове голодування.

Не працював Instagram

3 жовтня у соціальній мережі Instagram стався масштабний збій.

Серйозні проблеми у роботі соцмережі спостерігались у багатьох країнах Західної Європи, зокрема, найбільше проблем у Британії, Франції, Нідерландах та Польщі.

Чимало користувачів скаржились на те, що стрічка не оновлюється, а можна переглянути лише завантажені під час попереднього входу в сервіс дописи.

Також не відображались власні публікації користувачів.

Цікаво те, що про труднощі в роботі Instagram юзери повідомляли у Twitter.