Аналітики Інституту вивчення війни ISW в актуальному звіті, коментуючи "літакопад" росіян, зауважили, що в України з'являється більше засобів, щоб діставати ворога "на далеких підступах".

Дивіться також Українські сили полюють на російських бойовиків по всьому світу, – Politico

Росія втрачає свою авіацію

Увечері 2 березня після збиття ще двох Су-34 активність російської авіації на Сході України повністю припинилася. Речник Повітряних сил Юрій Ігнат відзначив, що зниження активності російської авіації тривало і 3 березня.

Експерти ISW також зазначили, що росіяни можуть змиритися зі зростанням втрат в авіації й продовжити атакувати КАБами для підтримки російських наступальних операцій.

Та за такого сценарію російське командування візьме на себе ризик продовжувати підраховувати втрати в авіації в гонитві за подальшими успіхами на Сході України.

Більше про втрати ворога

  • Крім винищувачів, Росія втратила два літаки ДРЛС А-50. За даними української розвідки, у Росії залишилося всього шість літаків ДРЛС А-50.
  • Збиття літаків позначилось на ситуації на полі бою. Зокрема, у Третій штурмовій бригаді заявили, що кількість запусків керованих авіаційних бомб зараз набагато зменшилась.