Про це повідомив головний виконавчий директор групи "Нафтогаз" Юрій Вітренко під час брифінгу.

Читайте також: У "Нафтогазі" розповіли про план "Б" у разі запуску "Північного потоку-2"

Так, у компанії сподіваюся, що підтримка з-за кордону дасть результати.

Я не можу поки сказати, що ми не маємо розраховувати на підтримку Сполучених Штатів та Європи. Навпаки, ми зараз проводимо активну роботу, і ми сподіваємося, що ця допомога буде дієвою,
– сказав Вітренко.

Разом з тим, за словами виконавчого директора, потрібно готуватися і до найгірших сценаріїв.

"Оскільки буде побудовано "Північний потік-2", то всі обсяги транзиту перейдуть на цей потік і на Турецький потік, який теж забере всі обсяги, які зараз ідуть через Україну в Румунію, а потім з Румунії, зокрема, в Туреччину. Ми маємо розуміти, що такий сценарій є цілком реалістичним. Ми маємо готуватись до нього", – наголосив він.

Також Вітренко зазначив, що з побудовою "Північного потоку-2" транзитна складова, скоріш за все, зникне.

Нагадаємо, Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу "Північний потік-2". Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія.

Що таке "Північний потік-2"?Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Будівництво цього газопроводу різко засудили США, а в Єврокомісії заявили, що він порушуватиме принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу. У разі запуску "Північного потоку-2" Україна втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.