Буде велике навантаження на лікарні

Ситуація з COVID-19 в Європі змінилася через послаблення карантинних обмежень та уповільнення вакцинації. Про це в інтерв'ю заявила єврокомісарка з питань охорони здоров'я Стелла Кіріакідес.

Цікаво Нова Зеландія відкриється для іноземців вперше за весь час пандемії: умови в'їзду

За її словами, зима через пандемію буде дуже тяжкою. У грудні та січні фіксуватимуть велике навантаження на лікарні. Усім країнами ЄС, у яких рівень вакцинації населення не сягнув 80%, доведеться "вжити складних заходів".

За кілька днів правила перетину кордонів Євросоюзу зміняться. Загострення пандемії потребує оновлення інформації, що передається між регіонами. Взимку навантаження на систему охорони здоров'я зросте. Як я вже наголошувала – треба готуватися до суворої зими,
– наголосила Кіріакідес.

Україна в "червоному списку" ЄС

  • 9 листопада Євросоюз виключив Україну із "зеленого списку" країн. Так, українці не можуть вільно в'їжджати на територію ЄС.
  • Однак таке рішення має рекомендаційний характер, а кожна країна може самостійно вирішувати, чи впускати на свою територію громадян України.
  • 15 країн ЄС вирішили залишити свої кордони відкритими для українців. Мовиться про Кіпр, Хорватію, Нідерланди, Австрію, Польщу, Францію тощо.
  • Для в'їзду у ці країни українці повинні показати документ про вакцинацію від коронавірусу.