Як повідомляє видання “Преступности.нет”, такою була відповідь Генпрокуратури на інформаційний запит кореспондента.

Зокрема, провадження відкрито за частиною 2 статті 364 КК України (Перевищення влади або службового становища, що завдало тяжких наслідків), а також за частиною 1 статті 111 КК України (Державна зрада).


У цьому кримінальному провадженні розслідуються також епізоди обрання Януковичем глави Верховного суду України з метою подальшої зміни конституційного ладу і узурпації влади в неконституційний спосіб, а також створення колишнім президентом України злочинної організації за ознаками частини 1 статті 255 Кримінального кодексу України (Створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, а також керівництво такою організацією або участь у ній).

Загалом же щодо колишнього президента України Віктора Януковича на сьогоднішній день відкрито 5 кримінальних проваджень, в кожному з яких по кілька епізодів (разом – за 13-ма статтями Кримінального кодексу України).

Так звані “Харківські угоди” були підписані в Харкові у квітні 2010 року. Згідно з ними перебування Чорноморського Флоту Російської Федерації в Севастополі було продовжено на 25 років в обмін на знижку ціни на газ на 30%, але не більше ніж на $100 за кожну тисячу кубометрів.

Опозиція тоді назвала це державною зрадою, а ратифікація цієї угоди у Верховній Раді України супроводжувалася бійками, киданням яєць та запам'яталася димовими шашками, які були пронесені у залу засідань парламенту.

У червні 2011 року комітет Верховної Ради вносив до парламенту проект закону про денонсацію цих угод, і комітет з закордонних справ підтримав законопроект, однак, далі проект не розглядався.