Про це сказав міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час пленарної сесії засідання ради глав МЗС країн ОБСЄ у Стокгольмі. Він обурився нібито "військовою накачкою" України.

До теми Путін хоче, аби Україну не приймали у НАТО: як відреагували у МЗС

"У Грузії вже рвонуло"

Лавров заявив, що у серпні 2008 року в Грузії "вже рвонуло". За словами кремлівського політика, Міхеїл Саакашвілі начебто тоді "перебував в ейфорії" від НАТО-перспективи. Лавров називає це авантюрою з тяжкими наслідками.

Він вважає, що рішення бухарестського саміту про те, що Україна і Грузія стануть членами НАТО – це начебто "міна в основу конструкції європейської безпеки".

"Гра з вогнем"

Лавров бачить у ситуації перетворення країн-сусідів Росії на плацдарм протистояння з нею. Він каже, що розгортання сил НАТО у безпосередній близькості до стратегічно важливих для російської безпеки районів категорично неприйнятне.

Ті, хто завчено повторює бухарестські тези і каже, що в питанні розширення НАТО треті країни не мають права висловлювати свою позицію – ці люди грають з вогнем. Я переконаний, що вони не можуть цього не усвідомлювати,
– зазначив міністр.

Істерика Росії через членство України в НАТО

  • Напередодні кремлівський лідер Володимир Путін заявив, мовляв, Росія хоче отримати юридичні гарантії того, що НАТО не розширятиметься на Схід, тобто не прийме Україну у свої лави.
  • В Альянсі вже відповіли Путіну, що питання про членство України вирішуватимуть без Росії. Адже Україна – суверенна незалежна держава, яка має право самостійно обирати свій шлях, зокрема – щодо безпекових альянсів. Зауважили, що Росія ніякого права вето не має, тож на її думку не зважатимуть.