Про це мовиться у заяві, розміщеній на сайті Міністерства оборони Греції. Раніше ця країна відмовилася передавати нам танки Leopard.

Дивіться також "Леопарди" будуть: у Польщі розповіли, коли перші танки прибудуть в Україні

Водночас міністр оборони Греції Ніколаос Панайотопулос наголосив, що його країна й надалі "підтримуватиме законне право українського народу на захист суверенітету та територіальної цілісності України".

Раніше видання BILD писало, що Греція заявила, що готова почекати з постачанням німецьких БМП Marder, адже Україні вони наразі значно потрібніші.

Як Греція допомагає Україні

Греція вже поставила в Україну навіть більше танків, ніж було гарантовано контрактом. Зокрема за перші 14 машин Marder з Німеччини греки поставили українцям за "кільцевим обміном" 20 радянських БМП-1. Він наголосив, що Греція від початку зайняла "чітку позицію на користь допомоги українському народу" й продовжить допомагати Україні озброєнням.

Водночас влада Греції розглядає можливість передачі Україні комплексів протиповітряної оборони С-300, але тільки за однієї умови. Афіни готові піти на такий крок у разі, якщо на острові Крит будуть встановлені американські комплекси ППО та ПРО Patriot.