Одна з фірм, яка фігурує у корупційному скандалі, зареєстрована на сина бізнесмена – Романа Гринкевича. Той вперше відреагував на обвинувачення.

Дивіться також Міноборони розриває всі договори з компаніями, пов'язаними зі скандальними Гринкевичами

"Нас замовили"

Роман Гринкевич опублікував пост в Instagram, в якому заявив, що його родина начебто займалася своєю діяльністю доброчесно і закон не порушувала. Крім того, чоловік зауважив, що скандал навколо його сім'ї "замовили". І вони нібито знають імена тих, хто в цьому зацікавлений.

Ми переконані, що правоохоронні органи на всіх рівнях і безпосередньо МО розберуться у всьому, користуючись офіційними даними,
– йдеться у дописі Гринкевича-молодшого.

Також син львівського бізнесмена наголосив, що його родина "точно" виправдовуватися не буде, бо начебто "нема у чому", і додав, що тікати за кордон вони теж не планують.

Гринкевич

Роман Гринкевич відповів на скандал навколо його родини / Фото Instagram

Що відомо про скандал із Гринкевичами

  • Львівський бізнесмен Ігор Гринкевич – один із найбільших постачальників Міністерства оборони.
  • Наприкінці грудня 2023 року його затримали під час спроби підкупу одного із керівників Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань. За даними правоохоронців, чоловік пропонував 500 тисяч доларів США. У такий спосіб бізнесмен сподівався повернути майно, вилучене у підконтрольних йому компаній в ході розслідування раніше відкритого провадження.
  • Виявляється, декілька місяців тому у ДБР порушили кримінальну справу за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Компанії Гринкевича виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу на понад 1,5 мільярда гривень. Однак стало відомо, що підприємства бізнесмена не мали виробничих потужностей для виконання замовлення для ЗСУ, і взагалі раніше займалися будівництвом.
  • Тому власне компанії не змогли виконати 6 контрактів, за 7 договорами – поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, причому отримали гроші так, ніби поставили усе замовлення. А ще 8 договорів виконали із запізненням на 3 – 5 місяців. Так, Гринкевич завдав державі збитків у 1,2 мільярда гривень та спричинив зрив постачання ЗСУ необхідного забезпечення.
  • 30 грудня бізнесмену обрали запобіжний захід – тримання під вартою з альтернативою у вигляді застави в розмірі понад 420 мільйонів гривень.
  • У Міноборони заявили, що розривають усі контракти із Гринкевичами. Про це сказав заступник міністра оборони України Віталій Половенко. За його словами, у МОУ лишився тільки один контракт з компанією львівського бізнесмена. Він діє з 1 січня по 1 квітня та стосується постачання харчування військовим у Миколаївській та Херсонській областях. Цей контракт ретельно перевірять.
  • Також відомо, що дружина Гринкевича Світлана Гринкевич та донька Ольга є власницями однієї з компаній ТОВ "ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ", з якою у грудні 2023 року Міністерство оборони підписало договір на постачання продуктів на 470 мільйонів гривень. Жінки неодноразово хизувалися розкішним життям у соцмережах і теж втрапили у скандал.