Це 24 Каналу повідомив радник голови ОПУ Михайло Подоляк. Він зауважив, що якщо країна має велику кількість літаків різних брендів, то це різна інженерна логістика, обслуговування, запчастини.

До теми У Швеції заявили, що готові передати Україні літаки Gripen, але назвали перепону

"Це десинхронізація. Якщо ви використовуєте багато різного виду техніки, особливо якщо вона надскладна, то ви собі збільшуєте плече використання. Вам треба буде набагато більше ресурсу витрачати на інженерно-логістичне забезпечення, на синхронізацію цього забезпечення і так далі", – пояснив він.

Переговори тривають

Михайло Подоляк зазначив, що переговори щодо винищувачів для України тривають на різних майданчиках та наразі є ключовими. Адже авіоніка, зокрема, літаки F-16, зможуть ефектніше працювати проти російських МіГ та Су. Військові зможуть розповісти більш детально, яка техніка є, яка використовується, якщо вони будуть вважати за потрібне.

Можемо говорити тільки, що є математично обраховані паритети, формули, скільки техніки. А вона є. Це не техніка, яку треба з неба знайти. Зі складів зібрати. Вона буде достатньо ефективним інструментом примусу Росії до тактичних поразок по лінії фронту, до більш об'єктивного сприйняття навколишнього світу,
– підкреслив посадовець.

Gripen для України: коротко

  • В МЗС Швеції 17 січня заявили, що вони не виключають надання Україні літаків Gripen. Вже у березні голова міноборони Швеції Пол Йонсон після остаточного вступу країни до НАТО зазначив, що обговорення щодо цієї ідеї тривають.
  • У травні міністр оборони Швеції повідомив, що кілька держав попросили Швецію "пригальмувати" плани з надсилання винищувачів Gripen Україні. Це пов'язано із зосередженням на поставках літаків F-16.
  • Нещодавно міністр закордонних справ Швеції Тобіас Біллстрьом розповів, що вони готові передати Україні винищувачі Gripen. Однак рішення призупинити поставки було ухвалене, бо Україна дійшла висновку, що мати одночасно дві системи винищувачів – і F-16, і Gripen – це надто багато.