З такою метою приїхав лідер Радикальної партії Олег Ляшко на сесію ПАРЄ у Страсбург, яка розпочала свою роботу в понеділок, повідомляє прес-служба РПЛ.

Політик нагадав, що офіційну Москву виключили з Асамблеї 4 роки тому за анексію Криму та розв’язання війни на Донбасі. Проте лобісти Росії наполягають на її поверненні, адже фінансові внески офіційної Москви потрібні організації.

"Повернення російської делегації – це фактично знищення самого ПАРЄ. Це дискредитація цієї установи і демонстрація всьому світу, що гроші важливіші за принципи. Ми намагаємося утримати наших колег від цього необачного кроку, бо Україна сьогодні захищає мир і верховенство права у Європі. І тут у Страсбурзі сьогодні фактично Україна бореться за ті цінності, які нам декларують європейські політики", – наголосив Ляшко.

Лідер РПЛ заявив, якщо Росію повернуть до складу ПАРЄ – він наполягатиме на розриві відносин України з цією організацією.

"Нам не вперше терпіти зраду. Колись нам вже наобіцяли золоті гори в обмін на відмову від ядерного статусу, бо ніхто не хотів бачити Україну сильною. Сьогодні, коли ворог посягнув на нашу землю, від нас відвертаються ті, хто мав би гарантувати нашу безпеку за Будапештським меморандумом. Але правда на нашому боці, тому ми вистоїмо, а зрадники стануть заручниками війни, від якої нас не захистили", – підкреслив Ляшко.

За повернення російської делегації у ПАРЄ голосуватимуть вже у вівторок.