Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш 26 вересня зробив заяву щодо ядерної безпеки у світі. Він присвятив її Міжнародному дню боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї.

Читайте також Чи матиме Україна ядерну зброю: Данілов назвав важливі умови

Що сказав генсек ООН

Гутерріш закликав ті держави, які мають ядерну зброю, виконати свої зобов’язання щодо роззброєння. Він наголосив, що ці країни не повинні застосовувати ядерну зброю за жодних обставин. Генсек ООН запропонував використати дипломатію, щоб пом’якшити напруженість та покласти край ядерній загрозі.

Коли геополітична недовіра та конкуренція підштовхнули ядерний ризик до рівня холодної війни, повна ліквідація такої зброї є єдиним шляхом до мирного майбутнього,
– сказав Гутерріш.

За його словами, усунути ядерну небезпеку допоможе тільки ліквідація ядерної зброї. Він закликав спільними зусиллями зробити так, щоб це озброєння завжди було тільки в підручниках історії. Генсек ООН запропонував зміцнити режим ядерного роззброєння та нерозповсюдження, в тому числі через Договори про нерозповсюдження ядерної зброї та заборону ядерної зброї.

Інші новини про ядерну безпеку

  • Раніше Володимир Зеленський оцінив шанси застосування Росією ядерної зброї. На його думку, російський диктатор Владімір Путін на це не піде. Однак російські окупанти можуть влаштувати теракт на ЗАЕС.
  • Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов висловив іншу думку. Він назвав Росію підступним противником, який не дотримується міжнародного права та готовий на все заради досягнення своїх цілей, а також нагадав, що саме росіяни знищили Каховську ГЕС.