Далі він створив комп'ютерний вірус-майнер. З його допомогою фігурант вкрав майже два мільйони доларів США у криптовалюті, що в еквіваленті дорівнює орієнтовно понад 75 мільйонів гривень.

Дивіться також Помста за Київстар триває: хакери зламали московського інтернет-провайдера

Що відомо про викриття хакера з Миколаєва

Мешканець Миколаєва інфікував сервери відомої американської компанії вірусом-майнером,
– розповіли у кіберполіції.

Його викрили наша поліція разом з Офісом генпрокурора та колегами з Європолу. Виявилось, що 29-річний хакер:

  • ще з 2021 року заражав сервера однієї з найбільших світових компаній у сфері електронної комерції: спочатку "зламав" 1500 облікових записів дочірньої компанії, далі – застосував розроблене програмне забезпечення автоматичного підбору паролів – так званий "брутфорс";
  • з допомогою скомпрометованих облікових записів хакер отримав доступ до управління сервісом;
  • надалі – створив комп'ютерний вірус-майнер для видобутку криптовалюти, яким таємно інфікував серверне обладнання компанії. Щоб забезпечити роботу шкідливого програмного забезпечення створив понад мільйон віртуальних комп'ютерів.

Встановлено, що за понад 2 роки злочинної діяльності чоловік вивів на підконтрольні електронні гаманці майже 2 мільйони доларів у криптовалюті, що в еквіваленті становить понад 75 мільйонів гривень,
– розповіли у поліції.

Вони провели обшуки у приміщеннях фігуранта справи та вилучили:

  • комп'ютерну техніку,
  • банківські та сім-картки,
  • електронні носії інформації,
  • інші докази протиправної діяльності.

Наші правоохоронці вже відкрили кримінальну справу за фактом несанкціонованого втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж). Якщо провину за цією статтею доведуть, то фігуранту загрожує позбавлення волі на 10 – 15 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років.

Поліція проводить слідчі дії, щоб встановити можливих спільників фігуранта та його причетності до хакерських угруповань проросійського характеру.

Хакери викрали з крипторинку майже 2 мільярди доларів

  • Дослідження Immunefi встановило, що протягом 2023 року учасники ринку криптовалют втратили через атаки різних хакерів 1,8 мільярда доларів.
  • До речі, найбільші втрати зафіксували всього два проєкти: Mixin Network, DeFi-протокол Euler Finance. Це орієнтовно одна п'ята всіх коштів.
  • Варто зауважити, що сума викрадених коштів зменшилася вдвічі порівняно з попереднім роком, коли шахраї вкрали майже 4 мільярди доларів.