Зокрема, СБУ вже встановила особу російського командира, який віддав наказ катувати українців у тимчасово окупованому Херсоні. Ним виявився заступник начальника управління росгвардії по Ростовській області полковник поліції олександр науменко із позивним "альфа".

До теми Житель Ізюма детально розповів про катування, які пережив за час російської окупації

За наказом росіянина катують українців

Слідство СБУ встановило, що науменко керує військовими росгвардії та представниками незаконних збройних формувань росії у тимчасово окупованому Херсоні.

Саме він віддає накази про незаконні затримання та тортури над місцевими мешканцями, проникнення до їхніх помешкань і заволодіння майном.

Цей злочинець особисто брав участь у розгоні мирних мітингів у Херсоні. Наказував застосовувати проти українських громадян світлошумові гранати та сльозогінний газ. Серед херсонців були потерпілі.

Росіянину оголосили підозру

СБУ також повідомила, що за його наказом російські військові викрали двох українців і декілька тижнів жорстоко їх катували. Вони намагалися вибити з них інформацію про військових ЗСУ та їх місця дислокації. Також схиляли до співпраці з окупантами.

Злочинцю науменку вже оголосили підозру в справі про порушення законів та звичаїв війни.

Українців ворог катував і на Харківщині

  • На території звільненої Харківщини знайшли щонайменше 10 катівень. Російські загарбники жорстоко знущалися з цивільних та незаконно утримували їх у нелюдських умовах.
  • Росіяни скоїли там величезну кількість злочинів проти цивільного населення. Число катівень може зрости, адже щодня поліція знаходить нові докази злочинів загарбників проти українців.
  • Зокрема, знайшли 2 катівні в Балаклії: Балаклійський ізолятор та місцева друкарня. На території балаклійського відділку поліції окупанти облаштували одну з катівень. Вони тримали людей у підвальному приміщенні в повній дизентерії.

На тілах, які знайшли під Ізюмом є сліди жахливих катувань: дивіться відео