Відбувається це в контексті майбутніх перевиборів Владіміра Путіна, адже голосування планують проводити і в окупованих регіонах. Більше про терор росіян 24 Каналу розповів заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

Читайте також Як Шойгу Кринки "зачистив"․ Якими є масштаби втрат росіян на лівобережжі Херсонщини – документи

Росіяни продовжують тиснути на місцевих

На тимчасово окупованих територіях продовжуються російські репресії. Туди напередодні квазівиборів завозять додаткові підрозділи російських силовиків.

Вони завчасно посилили контингент росгвардійців та поліції, зокрема залучили військову поліцію до терору нашого населення. За функціоналом вони мали б займатися порядками в збройних силах Росії, але ці підрозділи беруть участь у тиску на людей,
– розповів Юрій Соболевський.

На жаль, збільшилась кількість повідомлень про затримання та арешти людей. Часто це відбувається навіть без висунутих обвинувачень та оформлення.

"Людину просто забирають і навіть потім не надають інформацію рідним, що цю людину затримали і де вона перебуває. Просто відмовляють у наданні будь-яких даних. Вони не можуть зламати людей, бачать, що у багатьох досі активна проукраїнська позиція. Для них (росіян – 24 Канал) така ситуація неприйнятна", – пояснив Соболевський.

Саме через те окупанти посилюють психологічний тиск на людей. Зокрема на тих, хто не отримав російський паспорт, не віддав дітей до навчальних закладів, чи не встав на військовий облік. Росіяни розуміють, що такі дії – це вияв громадянської позиції. Тож на неугодних людей просто влаштовують "полювання".

Ситуація на окупованих територіях: останні новини

  • У тимчасово окупованому Маріуполі окупанти навчають дітей "нової історії України". Тож не усі хотіли віддавати дітей до таких шкіл. Проте росіяни тиснуть на тих батьків, які досі не зареєстрували своїх дітей у навчальних закладах. Ба більше, їм навіть погрожують позбавленням батьківських прав.
  • Також в одній з маріупольських шкіл колаборанти організували в Маріуполі "музей окупації". Фактично виставка присвячена російському вторгненню в Україну. Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що вчителі самі зініціювали такий захід. Робили це на чолі з проросійською директоркою, яка свого часу була у "Партії регіонів".
  • Наприкінці лютого на тимчасово окупованих територіях розпочався так званий "попередній етап голосування". До людей буквально на вулицях підходять люди у супроводі озброєних силовиків з урнами для голосування. У людей запитують, чи хочуть вони проголосувати. Хоча це радше ствердження, адже відповідь "ні" вони просто не приймають.