Про це 24 Каналу розповіла начальниця об'єднаного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк, наголосивши, що це пов'язано з тим, що ворог не є вишикованим вздовж лінії бойового зіткнення. Окупанти мають багато широких площ, на яких розташовані підрозділи, вглибині тимчасово окупованої материкової частини України.

До теми Як Шойгу Кринки "зачистив"․ Якими є масштаби втрат росіян на лівобережжі Херсонщини – документи

Росіянам потрібно поновлювати резерв

Також у росіян є військовий хаб у тимчасово окупованому Криму, який дозволяє їм підживляти свої втрачені ресурси.

Проте зараз в нашій зоні відповідальності не спостерігаємо поповнення особового складу ворога, розширення арсеналу, додаткового утворення угрупувань,
– підкреслила начальниця об'єднаного пресцентру Сил оборони Півдня України.

Зараз відбувається заміна тих російських військових, які були ліквідовані. Наприклад, за словами Гуменюк, минулої бойової доби було знищено понад 50 окупантів, з них близько 40 – безпосередньо в районі Кринок.

Очевидно, що росіянам потрібно поновлювати резерв, і роблять вони це завдяки тиловим підрозділам, підтягуючи їх на лінію боєзіткнення,
– зазначила вона.

У лютому українські сили завдали удару з HIMARS по російському полігоні у районі села Подо-Калинівка в Херсонській області. Там було виявлено групи штурмовиків, які готувалися до майбутніх дій. Зокрема, на такі полігони підтягуються особовий склад, який проходить тренування, а потім поповнює передові підрозділи окупантів.

"Зараз бачимо продовження процесу, але утворення нових угрупувань чи збільшення контингенту – не фіксуємо", – відзначила Наталія Гуменюк..

Ситуація на фронті: важливе

  • За останню добу відбулося 73 бойових зіткнення українських сил з противником. Зокрема, на Авдіївському напрямку було відбито 16 атак ворога поблизу населених пунктів Бердичі, Орлівка, Тоненьке, Первомайське.
  • На Бахмутському напрямку росіяни намагалися просунутися в районі Богданівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки. Однак українські захисники стримали штурми загарбників, відбивши 6 атак.
  • На лівобережжі Херсонщини ворог намагається продовжувати штурми плацдарму, який утримують українські захисники. Проте росіянам дедалі складніше збирати штурмові підрозділи, адже серед окупантів небагато тих, хто бажає йти на загибель. Через це у ворога зараз немає готового підрозділу для штурму.