Про це 24 Каналу розповіла начальниця об'єднаного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк, зазначивши, що ворог продовжує застосовувати штурми. Він намагається вибивати українські сили з позиції, які ті зайняли на лівому березі.

Дивіться також Як Шойгу Кринки "зачистив"․ Якими є масштаби втрат росіян на лівобережжі Херсонщини – документи

Не мають підрозділу для штурму

Також росіяни 8 березня вперше за 10 діб вдарили авіабомбою по середмістю Херсона. Окупанти спрямували керовану авіабомбу з літака тактичної авіації. Внаслідок удару було зруйновано п'ятиповерхівку і поранено семирічну дитину.

На думку Гуменюк, це свідчить про те, що росіяни перебували у довготривалому пошуку пускових рубежів, оскільки не наважувались використовувати тактичну авіацію в нашій зоні відповідальності. Саме тому й не спрямовували авіабомби досить тривалий час.

За останні дві доби ми не спостерігаємо активності ворожої тактичної авіації, а також жодного штурму. Росіяни, цілком ймовірно, щось замислили, або намагаються обміркувати і зробити висновки, що ж далі необхідно робити,
– припустила начальниця об'єднаного пресцентру Сил оборони Півдня України.

Також противник впродовж кількох місяців під час штурмів на лівому березі не використовує бронетехніку. Через це він має серйозні міжособисті та морально-психологічні конфлікти в підрозділах в цілому.

Зібрати штурмовий підрозділ окупантів, які розуміють, що йдуть на загибель, дуже складно навіть росіянам, адже вони не бережуть своїх військових під час бойових дій. Через це у них зараз немає готового підрозділу, який би спромігся провести штурмові дії,
– наголосила вона.

Водночас українські сили продовжують укріплювати свої позиції, триває робота над розширенням плацдарму. Це дуже складна робота, адже лінія фронту на цьому напрямку є дуже гнучкою та щодня змінюється її проходження.

"Однак ми залишаємось на цих позиціях, і навіть пропагандистські пабліки констатують, що ЗСУ там є, і правий берег, наш тиловий, надійно укріплений. Це є свідченням того, що шанси ворога висадитись на правий берег, навіть у їхніх наративах, тануть як лід серед весни", – підкреслила Наталія Гуменюк.

Ситуація в Херсонській області

  • Українські сили продовжують утримувати плацдарм на лівобережжі Херсонщини. Водночас росіяни не припиняють спроб штурмувати наші позиції, при цьому вони не використовують бронетехніку.. Водночас окупанти зазнають значних втрат на цій ділянці фронту. За добу гине приблизно 74 окупанти, близько 50 – втрати поблизу Кринок.
  • Раніше, 6 березня, росіяни обстріляли Покровськ, випустивши по місту 4 ракети типу С-300. Внаслідок атаки ворога було пошкоджено 11 багатоповерхівок, 3 приватні будинки та 3 адміністративні будівлі. Також одна цивільна людина зазнала легких поранень.
  • Також на окупованих територіях Херсонщини ворог продовжує репресії проти цивільного населення напередодні так званих президентських виборів. Окупанти посилили контингент росгвардійців та поліції, а також, за словами заступника голови Херсонської обласної ради Юрія Соболевського, залучили військову поліцію "до терору нашого населення". Зокрема людей затримують та заарештовують – навіть не висуваючи обвинувачення та без відповідного оформлення.