Під прицілом злодіїв опинилася найбільша в Україні система зрошення, що розташована на Херсонщині. Її збудували за радянських часів, аби в посушливому регіоні вирощувати овочі.

Справа тягнеться ще з часів, коли розпалися колгоспи, система зрошення стала ласим шматком. Добротна сталева труба метр за метром йде на металобрухт.

Поліція їхала на місце крадіжки майже дві години, хоча відділення розташоване за кілька кілометрів звідси. За фактом знищення меліоративної магістралі відкрили провадження.

Слідство з’ясувало – розпилює трубу херсонський підприємець. Той запевняє, що має рішення селищної ради.

На сьогодні встановлюється слідством правомірність отримання цих документів, їх оригінальність і встановлюється факт, кому належать ці труби, – сказав начальник слідчого відділення Білозерського відділення поліції Ігор Дем’янюк.

Читайте також: Кримінал і держзрада: в чому підозрюють екс-мера Херсона

А от у селищній раді кажуть – це їхні труби. Бо підприємець отримав дозвіл викопувати несправну систему зрошення в іншому місці і своє взяв ще при владі Януковича.

Юристи ж пояснюють, що це класична схема відчуження майна громади. Вся справа у підставних рішеннях місцевих рад, які використовують в оборудках.

Транспорт, на якому вивозилася магістраль, наразі під арештом. Понад кілометр труби залишається у траншеї. Втім, відновити систему зрошення в цьому місці вже не вдасться.