Масштабну акцію у столиці Франції організували 20 листопада. Хода стартувала від будівлі Мінекономіки, розташованої в окрузі №12.

Читайте також Поблизу Паризької опери спалахнула масштабна пожежа

Коротко про рух "жовтих жилетів"

  • Цей рух виник у Франції ще 17 листопада 2018 року. Свою назву він отримав від світловідбивних жилетів, які використовували учасники демонстрацій.
  • Тоді французи вийшли на вулиці, аби протестували через зростання цін на пальне. Вони скаржилися на економічну несправедливість, до якої призвела урядова політика.

Поліція застосувала сльозогінний газ

Серед учасників протесту були й ті, хто виступає проти "санітарних перепусток". Це документ, який мешканцям країни необхідно пред'являти у громадських закладах та транспорті (окрім міського). Він містить інформацію про вакцинацію від коронавірусу або негативний результат тесту.

У ході акції окремі її учасники спровокували заворушення. Вони розгромили одну із зупинок громадського транспорту, а також кидали у поліцейських пляшки. Правоохоронці відреагували й застосували проти "жовтих жилетів" сльозогінний газ. Найагресивнішим мітингувальникам дісталося кийками.

Заворушення на вулицях Парижа: дивіться відео

У 2020 році "жовті жилети" організували аналогічну акцію, присвячену річниці заснування руху. Тоді місцеві правоохоронці звинуватили демонстрантів в агресивності. По всій країні затримали понад 250 людей, більшість з них – у Парижі.