В інтерв'ю ВВС Ходорковський розповів, що йго заочний арешт зробив неможливим компроміс з російською владою. Ініціатором свого чергового переслідування він називає Кремль.

Для мене це означає розрив всяких можливостей для компромісу з російською владою. Президент Путін визнав, що зусилля акціонерів, які вимагають від Росії 50-мільярдної компенсації за розграбування ЮКОСа, для нього небезпечні,
— зауважив Ходорковський.

Опозиціонер пояснює, що сьогодні режим Путіна зіткнувся з цілою низкою загроз: це події в Україні, і не зовсім зрозумілі дії Росії в Сирії, і провал внутрішньої економічної політики.

На думку Ходорковського, сьогодні завдання щодо зміни режиму здається надто оптимістичним.

Але я впевнений, що не пройде і 10 років, як цей режим зміниться. І мої зусилля в цьому напрямку відіграють не останню роль. Моє завдання зараз – допомогти молодим політичним активістам у Росії набрати необхідний досвід і представити суспільству себе як альтернативу нинішньому режиму,
— вважає він.

Екс-глава ЮКОСа зауважив, що попереду — роки підготовки революційного процесу, в якому він також братиме участь. Про точні терміни зміни режиму Путіна Ходорковський говорить, що це не відбудеться "завтра".

"Я думаю, що на це піде від п'яти до восьми років", — підсумував він.

До речі, російський президент Володимир Путін планує нормалізувати відносини з Україною та ЄС.