Очевидцям вдалося зняти момент, коли вертольоти летіли до України. Зауважимо, що для того, щоб потрапити до нашої держави, вони спочатку прибули до Польщі.

Читайте також НАТО підвищило готовність підрозділів після небезпечних маневрів Росії з польським літаком

Україна отримала 9 Мі-8

Про це розповіли у виданні. У ньому зауважили, що ці вертольоти раніше обіцяла передати Україні Хорватія. І польські користувачі соціальних мереж виклали кадри, на яких можна побачити Мі-8. Вони летіли до нашої країни з Хорватії через Польщу.

Зазначимо, що наприкінці 2022 року хорватський уряд ухвалив рішення про передачу Україні 14 Мі-8 радянського виробництва. Про те, що повітряні судна незабаром відправлять до нашої держави, наприкінці березня заявив міністр оборони Хорватії Маріо Баножич.

Кілька днів тому перша партія, до якої входило 9 гелікоптерів, покинула Хорватію. Відомо, що інші 5 Мі-8 доставлять до України вже не власним ходом, а наземним шляхом.

Що відомо про вертольоти Мі-8

Це радянський багатоцільовий гелікоптер. Його розробили ще у 60-х роках минулого століття. Відомо, що Мі-8 – один із наймасовіших вертольотів в історії авіації. Його особливість полягає у можливості виконувати різноманітні бойові задачі. Все залежить від комплектації. Тож, він може транспортувати вантажі й особовий склад або брати участь у штурмових операціях.
Джерело: "Військовий кур'єр"

Хорватія, до слова, без гелікоптерів не залишиться. Замість Мі-8, наданих Україні, США передадуть їй Black Hawk.

Україна отримала всі МіГ-29 від Польщі

  • Нагадаємо, що раніше Польща пообіцяла передати Україні всі свої МіГ-29. І це нарешті сталося. Під час візиту до Канади польський міністр оборони Маріуш Блащак зазначив, що наша держава отримала всі 10 винищувачів радянського зразка.
  • Зауважимо, що Словаччина передала нашій державі 13 обіцяних МіГ-29. 17 квітня міноборони країни повідомило, що ЗСУ отримали 9 літаків. Перед цим – 23 березня – нашій державі відправили 4 перших винищувачів.
  • Попри це, досі болючим залишається питання надання багатоцільових винищувачів F-16. Українські офіційні особи продовжують робити все можливе, щоб прискорити процес передачі нашій державі цих американських повітряних суден.