Саме її на пост міністерки може запропонувати Президент України Володимир Зеленський, повідомляє "Українська правда" з посиланням на власні джерела.

До слова Ємцю шукають заміну – головою МОЗ може стати Максим Степанов

Водночас народні депутати, члени комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг звернулися у листі до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. Вони попросили якнайшвидше внести кандидатуру міністра енергетики та навколишнього середовища на найближчому засіданні парламенту, а також висловили підтримку Ользі Буславец, повідомляє "Дзеркало тижня".

Також у зверненні мовиться, що більшість народних депутатів, членів профільних комітетів, сьогодні вважають недоцільним розділення міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища на два окремих міністерства враховуючи необхідність збереження часу для розв'язання нагальних проблем енергетичної галузі України.


Лист нардепів до прем'єр-міністра / Фото "Дзеркала тижня"


Вони висловили підтримку Ользі Буславец / Фото "Дзеркала тижня"

Втім, вона не єдина кандидатка на крісло міністра енергетики. У владній команді є ще два кандидати:

  • Олег Дубина – ексголова НАК "Нафтогаз";
  • Іван Плачков – ексміністр енергетики.

Ольга Буславець: що відомо про потенційну міністерку

Ольга Буславець – заслужений енергетик України. Нині вона обіймає посаду гендиректорки директорату енергетичних ринків Міністерства енергетики і вугільної промисловості.

Раніше обіймала пост члена наглядової ради "Укргідроенерго". Одружена з Олександром Буславцем, який займається бізнесом. Разом з чоловіком декларує за 2019 рік понад 2,5 мільйон гривень доходу.

Крім квартири у Києві і двох будинків на Житомирщині, також вказані і немалі заощадження:

  • 1 мільйон гривень;
  • 140 тисяч доларів;
  • 10 тисяч євро.

Хто такий Олег Дубина

Оле Дубина – 61-річний український політик і бізнесмен родом з Дніпропетровщини. Був головою НАК "Нафтогаз" у часи президентства Віктора Ющенка і прем'єрства Юлії Тимошенко.

До цього був гендиректором "Дніпровського металургійного комбінату" і президентом НАК "Енергетична компанія України".

Політична кар'єра припала на часи президентства Леоніда Кучми. Він був як радником самого президента, так і віцепрем'єром в урядах Віктора Ющенка і Анатолія Кінаха.

Що відомо про Івана Плачкова

Іван Плачков – 62-річний політик родом Одещини, але за національністю болгарин. Свою діяльність на держслужбі здійснював здебільшого за президентства Віктора Ющенка:

  • у 2005-2006 роках – міністр палива і енергетики;
  • 2006-2007 роки – голова Одеської облдержадміністрації;
  • 2007-2008 роки – радник президента;
  • 2008-2010 роки – заступник керівника Державного управління справами.