Сірим кардиналом, який лобіює Росію, прозвали Вадима Новинського у політичному середовищі. Вадим Новинський переїхав в Україну з Росії у 90-х роках. Успішний петербурзький бізнесмен продовжив розбудовувати свою імперію у сусідній державі: енергетика, агробізнес, металургія, суднобудування, виробники харчових продуктів.

Новинському вдалося обійти вітчизняних олігархів та прибрати до рук важливі державні підприємства. Вже через десять років за, так звані, "особливі заслуги" Новинський отримав громадянство від Віктора Януковича. А ще через рік потрапив до парламенту.

Читайте також: Судний день Новинського: за що екс-регіонала і магната позбавили імунітету

Проте уявлення про суверенітет України в олігарха своєрідне. Новинського називають прихильником анексії Криму. Хоча публічно народний депутат заявляє, що півострів – український.

Він був один із тих, хто підтримував Януковича в розгоні Майдану та в більш авторитарних позиціях ,
– розповів політичний експерт Віктор Таран.

Саме через свою позицію під час розстрілів на Євромайдані Новинський посварився з Петром Порошенком. А нібито останній вечір перед втечею Віктор Янукович провів у товаристві олігарха з Росії.

Читайте також: Як депутати знімали недоторканність з Новинського

Віктор Янукович не єдиний впливовий друг Новинського. Експерти розповідають, що російсько-українського олігарха зв'язують тісні стосунки з російським президентом Путіним. Адже у 90-х роках Новинський працював у російській нафтовій компанії "Лукойл".

Також Новинського називають негласним куратором Української православної церкви Московського патріархату. З рук Патріарха Кирила отримував нагороду та здійснював спільні паломництва.