Питання опоблоківця Вадима Новинського у порядку денному вперше. У його колег по фракції настрій був войовничий.

Депутат від БПП Олексій Гончаренко, переконує, що його однопартійці сьогодні будуть одностайними. Проголосувати за обіцяли і радикали.

Фракція "Народний фронт" теж планувала підтримати зняття недоторканності з православного олігарха. Але він сьогодні піде в розріз із політикою партії.

Читайте також: Судний день Новинського: за що екс-регіонала і магната позбавили імунітету

Павло Пинзеник, перший заступник голови регламентного комітету, члени якого двічі відхиляли питання Новинського, продовжує наполягати, що Генпрокуратура надала недостатньо доказів вини Новинського.

Герой дня Вадим Новинський приходить за хвилину до початку засідання. Розповів, що усіх ворогів уже пробачив.

А у сесійну залу знову прийшла "Самопоміч". Фракція не брала участі у засіданнях, відколи регламентний комітет загальмував питання Новинського. Першим бере слова генпрокурор Юрій Луценко. Каже, що свідчень вини опоблоківця чимало.

Новинському інкримінують сприяння у спробі захопити церковну владу. За версію слідства, у 2013 році на замовлення Януковича він фактично взяв у заручники Олександра Драбинку, особистого помічника тодішнього митрополита Київського Володмира.

Таким чином вони нібито намагались змусити проукраїнського митрополита зректися престолу і поставити на це місце свою людину.

Перед голосуванням Новинський бере заключне слово. Попри прохання Парубія спілкуватися державною мовою, демонстративно говорить російською.

З Новинського недорканність зняли. Відразу після голосування йому тисне руку Надія Савченко. Сам же опоблоківець у кулуарах заяввив, що з країни він їхати не буде і буде захищатись перед суддею.