Серед усіх політиків найчастіше бреше лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко. Лише четверта частина її висловів – правда - підсумували експерти. На другому місці – Вадим Рабінович. Третє посідає лідер фракції "Опоблок" Юрій Бойко.

Читайте також: Складено рейтинг найбільших акціонерів з числа народних депутатів

"Коли йшла мова про пенсійну реформу чи медичну за кілька місяців до цього вони просто дуже багато про це говорили. Найчастіше все перекручували, і абсолютно не відповідало тому, що збиралися прийняти в парламенті", – зазначила лідер проекту VoxCheck Олена Шкарпова.

Так, Юлія Тимошенко "переконувала" електорат про те, що в Україні тепер оплата медичних послуг на рівні європейських цін. Бойко розповідав про платні пологи. Рабінович переконував, що найбільше інвестицій в Україну йде з Росії.

А ось "правдорубами" стали Володимир Гройсман, Петро Порошенко та Михайло Саакашвілі. Усі вони розповідають лише про реальні факти. Громадські активісти протягом вересня-жовтня моніторили вступи та заяви 20 політиків. Зокрема, Президента, прем'єр-міністра, лідерів фракцій і партій та просто медіа-активних політиків. Усього – 424 висловлювання. І лише третина з них відповідає дійсності.

Брехати ж політики можуть по-різному. В залежності від обставин. Або якщо їм треба виправдати свою поведінку. І найгірше – коли політику байдуже, знають люди, що він бреше чи ні.

Політики – це дуже специфічний тип гравців і вони брешуть з певною метою – спростити собі існування з певною метою – власне у політичній сфері. і всі вони змагаються за що – за електоральні голоси в першу чергу, які є їхньою валютою,
– додав кандидат політичних наук Іван Гомза.

Тож, аби не вестися на всі популістичні заяви політиків, експерти радять перевіряти факти. Найлегше скористатися пошуковиком Google.