Британці надавали російським олігархам право на проживання в обмін на мільйони фунтів інвестицій у місцеву економіку. Тепер же в Об'єднаному королівстві вирішили перевірити походження цих грошей. Тих, хто не доведе їхню легальність, позбавлять дозволу на проживання.

Читайте також: Нові докази в отруєнні Скрипалів: чи введе Британія санкції проти Росії

Дорогі особняки, елітні авто, величезні банківські рахунки та прибуткові компанії. Російські олігархи мають довести британцям, звідки у них це все. Інакше – тут їм будуть не раді. Першим те, що у Лондоні не жартують на собі ще навесні відчув російський бізнесмен Роман Абрамович.

Йому не продовжили інвестиційну візу, оскільки той проігнорував вимогу довести походження статків. А вони в Абрамовича чималі: він є власником футбольного клубу "Челсі". А ще володіє елітною нерухомістю в Лондоні, зокрема, особняком на бульварі мільярдерів – Кенсінгтон Пелес Гарденс. Відтак, аби повернутися в Британію Абрамовичу довелося стати громадянином Ізраїлю. Окрім колишнього губернатора Чукотки, британську візу отримали понад 700 російських багатіїв. І тепер їхня черга доводити, що і звідки у них.

Добре відомий приклад Алішера Усманова, інвестора в "Арсенал". Повністю у Британію перенесли свій бізнес власники Альфа груп, – Михайло Фрідман і всі його партнери. Цей список довгий і включає в себе перших осіб російського бізнесу,
– зазначив депутат Держдуми Росії у 2007 – 2016 роках Ілля Пономарьов.

Експерти кажуть: перш за все скасування так званих золотих віз загрожує особам, яких класифікують як "Політично значимі персони" – так звані ПЕПи. Це – не лише чиновники, але і бізнесмени, які мають суттєвий вплив на Кремль, або ж – самі від нього залежні.

"Наприклад, як PEP класифіковані такі фігури, як Роман Абрамович, всі друзі Путіна, мільярдери, члени списку Forbes з кооперативу Озеро, голови всіх так званих держкорпорацій типу Роснефть, Газпром, Транснефть і т.д.", – заявив інвестиційний керуючий компанії Diamond Age Слава Рабінович.

Читайте також: Справа про отруєння Скрипалів: Британія може конфіскувати активи російських олігархів

За словами експертів, у Британії перебувають трильйони доларів, незаконно отриманих в Росії. В Об'єднаному Королівстві ці брудні кошти відмивають. Нещодавно видання Daily Mail повідомило, що через справу Скрипалів влада країни може конфіскувати британські активи десятків російських олігархів, які не зможуть довести законність походження своїх статків.

Ми всі знаємо про палаци-хороми, які належать, наприклад, колишньому Першому віце-прем'єру Ігору Шувалову, який зараз також є великим державним чиновником і головою ВЕБ. Раніше він взагалі був членом уряду,
– заявив інвестиційний керуючий компанії Diamond Age Слава Рабінович.

За даними ЗМІ, Шувалову належить ось ця лондонська квартира вартістю понад 11 мільйонів фунтів стерлінгів.


Квартира Шувалова

Також під загрозою арешту майна опинилися: старший син екс-глави “РЖД” – Андрій Якунін, олігархи Роман Абрамович та Олег Дерипаска і дочка депутата Держдуми Росії Ельсіна Хайрова.