Відомо, що внаслідок атаки на судні спалахнула пожежа. За наявною інформацією, хусити поцілили в танкер Marlin Luanda. Він транспортував партію нафтопродуктів для виробництва бензину та пластмас. Журналісти зазначають, що це судно йшло під прапором Маршаллових Островів.

Читайте також Нова Суецька криза: у Reuters заявляють, що це може позначитися на цінах

Сталася пожежа в одному з відділень

Журналісти отримали коментар від пресслужби Trafigura. Там зазначили, що внаслідок атаки в одному з вантажних відділень на правому борту спалахнула пожежа.

Ми залишаємося на зв'язку з судном і уважно стежимо за ситуацією. Військові кораблі в регіоні перебувають для надання допомоги,
– ідеться в повідомленні.

Згідно з даними морської розвідувальної компанії Ambrey Analytics, обстріл стався приблизно за 55 миль на південь від єменського міста Аден.

Хусити продовжують атаки

  • Почнемо з того, що хусити – угруповання шиїтів. Його створили ще в 90-х роках минулого століття задля боротьби з корумпованим урядом Ємену.
  • Назва "хусити" походить від імені засновника угруповання Хусейна аль-Хусі. Його єменська армія ліквідувала у вересні 2004 року. Самі ж хусити себе вважають частиною "вісі опору" Ізраїлю, США, Заходу, яку очолює Іран.
  • Регулярно атакувати дронами, крилатими та балістичними ракетами комерційні судна в Аденській затоці та Червоному морі хусити почали з листопада 2023 року.
  • Відомо, що перші напади на судна розпочалися майже відразу ж, коли ХАМАС напав на Ізраїль.
  • Нагадаємо, що бойовики Хуті пізно ввечері 12 січня атакували інший танкер. Як з'ясувалося згодом, він транспортувв російську нафту. Сталося це поблизу берегів Ємену.
  • Організація Об'єднаного Королівства з морських торговельних операцій (UKMTO) сповістила, що надійшло повідомлення. У ньому йшлося про запуск ракети за 90 миль на південний схід від єменського міста Аден.

Капітан повідомив, що ракета впала у воду за 400 – 500 метрів від нього, а за нею слідували три невеликих судна,
– ідеться в повідомленні UKMTO.

  • Відомо, що внаслідок ракетної атаки ніхто не постраждав. Також зазначають, що не зазнало пошкоджень жодне судно.