Суецький канал під небезпекою

У британському виданні заявляють, що через напади єменських хуситів в знак підтримки палестинців, вантажні перевезення через Суецький канал впали майже на половину – за два місяці на 45%.

Читайте також Артерія, яка постачає російський газ у Європу: чи продовжиться транзит через Україну

На конференції ООН з торгівлі та розвитку повідомили, що через таку небезпеку для судноплавних компаній світова торгівля може зіштовхнутися з ризиками: вища інфляція, невизначеність продовольчої безпеки, збільшення викидів парникових газів.

Які світові проблеми можуть виникнути через кризу

За словами Яна Хоффманна, керівника відділу торгової логістики UNCTAD, на сьогодні у світі вже порушено 3 глобальних торгових маршрути. Йдеться про теперішню проблему з Суецьким каналом, а також потоки зерна та олій після вторгнення Росії в Україну й Панамський канал.

Ми дуже стурбовані. Ми спостерігаємо затримки, вищі витрати, вищі викиди парникових газів,
– повідомляє Хоффманн.

На скільки важливий Суецький канал

Суецький канал обробляє 12 – 15% світової торгівлі та 25 – 30% усіх контейнерних перевезень, які знизилися у січні аж на 82%. Щодо ЗПГ (зріджений природний газ) зниження було ще більшим.

  • Відтак спотові контейнерні ставки зафіксували найрізкіше щотижневе зростання на 500 доларів. Це торкнулося навіть не суецького маршруту до західного узбережжя США.
  • Крім того, ціни на продукти теж можуть зрости внаслідок зниження перевезень через канал.