Міністр оборони Британії Грант Шаппс заявив, що екіпаж есмінця зумів врятувати невинні життя.

До теми Хто такі хусити, чому заблокували Червоне море та як пошкодили глобальний інтернет

Подробиці події

Повідомляється, що корабель супроводжував торгове судно в Аденській затоці. Коли екіпаж виявив ракету хуситів, він одразу знищив її за допомогою ракетного комплексу Sea Viper.

Грант Шаппс подякував екіпажу за допомогу в порятунку безневинних життів та захисті судноплавства в регіоні.

Британія, як і раніше, знаходиться в авангарді міжнародного реагування на небезпечні напади хуситів на комерційні судна, які забрали життя міжнародних моряків,
– сказав Шаппс.

Він додав, що це вперше з 1991 року військовий корабель британського флоту перехопив ракету в Червоному морі. Міністр також підкреслив, що розміщення HMS Diamond у Червоному морі та Аденській затоці є частиною ширшої відповіді Британії на атаки хуситів.

HMS Diamond раніше діяв у цьому регіоні в грудні та січні й зазнав обстрілу у трьох окремих атаках сил хуситів, успішно знищивши дев'ять дронів за допомогою ракетного комплексу та знарядь Sea Viper.

Що передувало

  • Хусити контролюють великі території Ємену та нападають на судна, які, за їхніми словами, пов'язані з Ізраїлем і Заходом. Вони заявляють, що це їхня відповідь на війну між Ізраїлем і Газою. Це сильно впливає на глобальні ланцюжки постачань.
  • Низка великих судноплавних компаній відхиляє свої рейси від Червоного моря – одного з найбільш завантажених морських шляхів у світі.
  • США та Велика Британія почали завдавати авіаударів по об'єктах хуситів у Ємені з 11 січня. У відповідь хусити атакують судна, пов'язані з власниками чи операторами у Великій Британії або США.
  • У середу 24 квітня хусити заявили, що атакували американський корабель Maersk Yorktown та американський есмінець в Аденській затоці.