"Введення цих нібито у відповідь санкцій Росії проти Заходу - раптове, яке Путін здійснив - різко суперечить правилам Митного союзу, якими він так опікувався. Він довго вмовляв Лукашенка і Назарбаєва створити Митний союз, а сам порушив правила, бо за правилами Митного союзу санкції повинні бути прийняті всіма, а вони прийняті тільки громадянином Путіним", - сказав Нємцов.

"У зв'язку з цим він потім намагався умовити Лукашенка і Назарбаєва підтримати його, але вони не дурні, вони не підтримали", - додав політик.

На думку опозиціонера, Путін знищує саму ідею Митного союзу.

"Ще один негатив полягає у тому, що ніякого Митного союзу, по суті, не буде. І нас чекають справи з розбірками по "сірому" імпорті Білорусії і Казахстану, а потім, можливо, виникнуть митні пости на кордонах Росії з Білоруссю і Казахстаном. Таким чином, ідеї Митного союзу пан Путін поховав. Створив спочатку його сам, а потім сам і поховав", - додав Нємцов.

Нагадаємо, глава уряду РФ Дмитро Медведєв заявив, що заборона на імпорт продовольства підвищить конкуренцію на російському ринку, "перетрусить" галузь і буде мати "певні плюси".