Вибухи на НПЗ, як пишуть російські телеграм-канали, пролунали близько о 2-й та 4-й ночі 9 лютого. Де розташовані нафтопереробні заводи, які опинилися під ударом дронів СБУ – повідомляє 24 Канал.

До теми Сім важливих об'єктів нафтогазової інфраструктури Росії пошкоджено за місяць, – Forbes

Ільський НПЗ у вогні

У мережі спочатку з'явилися повідомлення про вибухи у Сіверському районі Краснодарського краю. Так, дрони атакували Ільський нафтопереробний завод, що розташований біля селища Ільський за 50 кілометрів від Краснодара.

Де розташований Ільський НПЗ: дивіться на карті

Ільський НПЗ – це підприємство, яке входить до числа провідних нафтопереробних компаній Південного Федерального округу. Завод займається прийманням, зберіганням та переробкою вуглеводневої сировини, а також відвантаженням готової продукції автомобільним та залізничним транспортом. Ця нафтобаза також має величезну територію – площа виробничої ділянки заводу становить 72 гектари.

До слова, Ільський НПЗ не вперше опинився під атакою дронів. У травні 2023 року на заводі вже лунали вибухи. Тоді пожежа охопила близько 400 квадратних метрів. Як повідомляли росіяни, унаслідок атаки було зруйновано один з резервуарів, а ще один – пошкоджено.

Під ударом дронів опинився й Афіпський НПЗ

Дрони також атакували й Афіпський нафтопереробний завод. Він також розташований у Краснодарському краї. Завод розташований біля селищ Афіпський та Нафтокачка.

Дивіться на карті, де розташований Афіпський НПЗ

До слова, Афіпський НПЗ розташований усього за 20 кілометрів від Ільського заводу. Наразі усі наслідки нічної атаки ще встановлюються.

Варто зауважити, що Афіпський НПЗ у жовтні 2023 року також атакували дрони.

Що відомо про удари по НПЗ

  • Російські телеграм-канали повідомляли, що уночі 9 лютого біля Ільського НПЗ пролунали вибухи. Згодом там спалахнула пожежа. Вибухи пролунали й на Афіпському НПЗ, однак росіяни не поспішають це коментувати.
  • Окрім того, вибухи лунали й в Орловській області. Губернатор області заявив, що безпілотники намагалися атакувати нафтобазу в селищі Стальной Конь, однак "пе-ве-о" буцімто все збила.
  • Джерела 24 Каналу повідомили, що за вибухами на НПЗ у Краснодарському краї стоїть Служба безпеки України. Наразі відомо, що на Ільському НПЗ уразили установку первинної переробки потужністю 3,6 мільйона тонн на рік. Без неї ворог не зможе виробляти дизпаливо для окупаційної армії. До слова, ціна такої установки – близько 50 мільйонів доларів. Наслідки атаки на Афіпський НПЗ ще уточнюються.