Вулкан, розташований в індонезійському регіоні Джок'якарта, вивергся близько 12:00 за місцевим часом. Про це повідомили в агентстві країни з ліквідації наслідків стихійних лих.

До теми На острові Ява було виверження вулкана Мерапі: фото, відео

Що відомо про виверження вулкана Мерапі

Місцева влада розповіла, що стався потік лави на 1,5 кілометра. Мешканців прилеглих населених пунктів закликали перебувати у безпечних місцях та припинити будь-яку діяльність у небезпечних зонах. Однак жодна людина не була евакуйована.


Виверження вулкана в Індонезії / Скриншот

Виверження спостерігалося як одноразова подія, було 5 – 6 лавин. Якщо охоплення буде збільшуватися, а відстань буде понад 7 кілометрів, ймовірно, жителям буде рекомендовано евакуюватися,
– заявив місцевий чиновник.

До речі, останнє бурхливе виверження Мерапі відбулося у 2010 році, забравши життя понад 350 осіб.

Виверження Мерапі 11 березня: дивіться відео

Інші випадки виверження вулкана Мерапі

  • В Індонезії 30 жовтня 2010 року було зафіксовано виверження вулкана Мерапі. Попередньо, було відомо, що внаслідок лиха загинули 273 особи.
  • Окрім цього, 3 березня 2020 року на острові Ява також почав вивергатися вулкан Мерапі. Стовп попелу сягнув понад 5 кілометрів. Через стихію у місті Суракарта закривали міжнародний аеропорт.
  • Тоді ж індонезійська служба по відстеженню активності вулкана забороняла мешканцям острова підходити до вулкана ближче ніж на 3 кілометри.