Ця місія дала змогу, зокрема, дослідити, що чекає Україну після вступу до Європейського союзу. До слова, серед трьох представниць України була й телеведуча 24 Каналу Катерина Соляр. Детальніше про те, як це було – у матеріалі.

Читайте також Україна неодмінно буде повноправним членом ЄС, – Зеленський про старт переговорів щодо вступу

Що дало Латвії та Чехії членство в ЄС

За час місії 12 шукачів пригод відвідали представництва Європейської комісії в Латвії та Чехії, зустрілися з місцевими інфлюенсерами Патрісією Вавіловою та Розарі Хашковцовою та дізналися, як уряди і громадянське суспільство розробляють стратегії боротьби з дезінформацією та інтегрують державну діяльність у послідовний комунікативний наратив. Крім того, наші журналісти змогли поспілкуватися з місцевим населенням. Так, опитувані відзначили, що серед переваг членства в ЄС:

  • військова безпека та підтримка з боку інших країн;
  • верховенство права, яке контролюється ЄС;
  • економічна підтримка від держав-партнерів;
  • єдність з іншими європейськими країнами, міцніші зв'язки, можливість легше подорожувати;
  • культурний обмін та розвиток туризму у своїй країні.

Катерина Соляр про результати кампанії #ShapeYourFuture: дивіться відео

У Ризькому технічному університеті група дізналася про проєкт "цифрового близнюка" для збереження українських церков. Також їм було запропоновано переглянути виставку проєктів студентських технологій дизайну та познайомилася з її авторами. Окрім того, кожен міг долучитися до пілотування літака на симуляторі робота Kuka.

Ризький технічний університет / Фото 24 Каналу

У Празі мандрівники зустрілися з представниками Demagog.cz – платформи для перевірки фактів, яка зосереджується на заявах політиків і виявленні дезінформації в соціальних мережах.

Далі на порядку денному була зустріч зі спеціальним представником Міністерства закордонних справ із питань Східного партнерства Девідом Стуліком, під час якої обговорили політику сусідства, перспективи членства й підтримку України з боку ЄС.


Представниці України / Фото 24 Канал

Поїздка завершилася відвідуванням університетської лікарні Мотола, найбільшого медичного закладу в Чехії та провідного центру медичних досліджень і тестувань. Лікарня, фінансована ЄС, має вертолітний майданчик на даху для швидкого транспортування важкохворих пацієнтів.

Поїздка дала змогу переконатися, що ЄС допомагає протидіяти дезінформації, проводить політику, націлену на екологічну активність у Європі, підтримує Україну та відкриває нові можливості для молоді. Ба більше – спілкування з місцевими мешканцями, інфлюенсерами і посадовцями засвідчило, що вступ до Європейського союзу – закономірний крок для нашої держави.