Влада Іраку повідомила, що готує спеціальні рейси, який зможе вивезти громадян країни з Білорусі. Зазначимо, що перші з них заплановані на найближчий тиждень.

Читайте також Дії режиму Лукашенка відволікають від дій Росії на кордоні з Україною, – Держдеп США

Цими рейсами додому зможуть повернутися іракці, які застрягли на кордоні Білорусі та Польщі, намагаючись потрапити в Євросоюз. У національному інформаційному агентстві повідомили, що перший такий літак відправиться за біженцями вже у четвер, 18 листопада. Скільки серед мігрантів є охочих повернутися додому – наразі невідомо.

Що цьому передувало

  • Напередодні у Міністерстві закордонних справ Іраку вирішили закрити почесні консульства Білорусі. Мовиться про дипломатичні установи, розташовані у Багдаді і Ербілі.
  • Також влада Іраку призупинила пряме авіасполучення з Білоруссю. Крім цього, у МЗС країни тимчасово відкликали ліцензію на роботу в консула Білорусі в Багдаді.

Що відбувається на білорусько-польському кордоні: основне

8 листопада величезна колона мігрантів вирушила до кордону Білорусі з Польщею, аби прорватися на територію Євросоюзу. Відтоді ситуація там залишається напруженою. Біженці розбили стихійний табір на білоруському боці кордону й регулярно здійснюють штурми. Допомагають їм у цьому білоруські силовики.

Більшість із мігрантів – іракські курди. Один із них пояснив журналістам, що вже втретє за місяць намагається перетнути кордон з ЄС. На батьківщині чоловік здобув економічну освіту, але роботи не знайшов. "Краще померти тут, ніж повернутися у Курдистан (історична батьківщина курдів, поділена між Туреччиною, Іраном, Іраком і Сирією – 24 канал)", – наголосив він.