Іран продемонстрував модернізовані види озброєння власного виробництва. Мовиться про гіперзвукову ракету "Фаттах" та БпЛА "Шахед".

Дивіться також Іран вже має запаси збагаченого урану для створення 3 ядерних бомб: новий звіт МАГАТЕ

Характеристики нової зброї

Модернізовану ракету та ударний дрон показали на військовій виставці в університеті аерокосмічного підрозділу Корпусу вартових ісламської революції у Тегерані.

Також на виставці продемонстрували модернізовану версію системи протиракетної оборони 9-Dey. Вона може запускати снаряди малої та середньої дальності.

Крім цього, ракета "Фаттах" здатна рухатися зі швидкістю до 15 махів (5,1 кілометра в секунду) з дальністю польоту 1,4 тисячі кілометра.

Іран модернізував дрони та прибрав одну з характерних ознак

  • Розробники оновили дрони-камікадзе, які Росія використовує, щоб тероризувати мирні українські міста. Тепер вони, ймовірно, не будуть видавати характерний звук. Тепер вони будуть обладнані турбореактивними двигунами та не будуть гудіти як мопед.
  • Кадри тесту модернізованого дрона є в пропагандистському фільмі, який незабаром покажуть іранцям. У ньому покажуть історію створення ударного безпілотного літального апарату. Помітно, що фільм намагались зробити якомога більш епічним.
  • Деталей щодо цієї розробки не розкривають.