Про це 24 каналу розповів російський публіцист із Вашингтона Андрій Піонтковський. Він сумнівається, що Сполучені Штати Америки запровадять щодо Ірану якісь серйозні санкції.

Читайте також Війна в Україні вигідна Ірану, – політолог пояснив, чому Тегеран може допомогати росії

США "паралізовані" щодо Ірану

Піонтковський зауважив, що вже ніхто не приховує того, що Іран усе-таки поставив росії першу партію безпілотників. Не замовчують цього навіть у росії.

Я думаю, що США "паралізовані" щодо Ірану своїм догматичним бажанням продовжити справу, очевидно, великого Обами й укласти ось цю угоду з Іраном,
– сказав російський публіцист.

За його словами, близькі до Барака Обами люди, які перебувають в адміністрації президента США Джо Байдена, дуже хочуть будь-якими засобами цю угоду підписати.

Зараз у них, додав Піонтковський, ніби як є додатковий стимул, адже велика кількість іранської нафти з'явиться на ринку, тому нібито меншою буде залежність від російської. Ці обставини зв'язують їм руки.

Піонтковський про передачу Іраном росії безпілотників та ядерну угоду: дивіться відео

У чому небезпека ядерної угоди з Іраном

Піонтковський розповів, що ця угода насправді не зупиняє ядерну програму Ірану, адже спостерігачів МАГАТЕ там нема уже кілька років і ніхто не знає, наскільки вона просунулася.

Але найнебезпечніше те, що вона вивільняє десятки мільярдів доларів для Ірану, для проведення ним терористичної діяльності по всьому Близькому Сході, і для продовження ракетної програми,
– зауважив російський публіцист.

Водночас він сумнівається, що щодо Ірану будуть запроваджені Сполученими Штатами якісь серйозні санкції.

Відносини Ірану з росією: що відомо

  • Після зустрічі з путіним верховний лідер Ірану змінив свою думку щодо повномасштабного вторгнення росії в Україну. Він заявив, що якщо б путін не розпочав війну, то "бридка сторона" розпочала б її першою.
  • росія заволоділа іранськими безпілотниками, здатними нести бойову зброю. У США вважають, що ці БпЛА росіяни використають у війні проти України.
  • У росії ж переконують, що не отримували від Ірану безпілотники, які вже, ймовірно, навіть використовують у війні проти України. У владіміра путіна заявили, що інформація про безпілотники буцімто "вкид".

Вас може зацікавити – чи близькі Іран і США до ядерної угоди: дивіться відео