Затримання проросійського пропагандиста відбулося 4 травня. Цьому сприяла співпраця СБУ та Офісу генпрокурора з міжнародними партнерами.

Зауважте Шарій напряму співпрацює з адміністрацією президента Росії, – Департамент держбезпеки Литви

Зрадники будуть покарані

В СБУ наголосили, що затримання Шарія – яскравий приклад того, що всі зрадники будуть відповідати перед законом.

Це затримання – чергове свідчення того, що кожен зрадник України рано чи пізно отримає заслужене покарання, це є невідворотним,
– підкреслили в СБУ.

Проросійського пропагандиста підозрюють у державній зраді та порушенні рівноправності громадян залежно від їхньої расової приналежності, національності чи релігійних переконань.

Блогер поширював фейки, чим шкодив безпеці держави в інформаційній сфері. СБУ має підстави вважати, що Шарій діяв на замовлення іноземних структур.

Інтерв'ю та виступи Шарія визнали такими, що містять факти підривної діяльності проти України.

Пропагандисту повідомили про підозру ще минулого року. Відповідальності уникнути йому не вдасться.

СБУ повідомила про затримання Шарія: дивіться відео

Зрадник "пророкував" своє повернення

Ще 24 лютого, у день, коли Росія почала повномасштабну війну проти України, зрадник опублікував короткий допис у телеграмі "Скоро буду, друзі". Тепер у мережі сміються – пропагандист знав, що і справді повернеться в Україну.

Хоча, напевно, він розраховував на зовсім інше повернення і думав, що зможе уникнути відповідальності.

Допис Шарія 24 лютого
Ще 24 лютого Шарій знав, що "повернеться" / Скриншот

Шарій співпрацює з Росією

У Державному департаменті Литви отримали докази того, що Анатолій Шарій має прямий контакт з адміністрацією російського диктатора Путіна.

Згідно з даними, Кремль використовує Шарія для отримання політичного та інформаційного впливу за кордоном. Тобто діяльність блогера є не проявом позиції, а виконанням завдань російської адміністрації.

Санкції проти Шарія: головне

За свою пропагандистську діяльність Анатолій Шарій потрапив у санкційний список РНБО ще 20 серпня 2021 року. 16 лютого санкції проти пропагандиста та його дружини розширили.

Після початку повномасштабної війни Шарію, який активно підтримував російську агресію, заблокували сторінки у Facebook й Instagram. Пропагандист у цьому звинувачував міністра цифрової трансформації Михайла Федорова. Цікаво, що блогер отримав бан за мову ворожнечі.

А вже 7 березня ютуб-канали Шарія та його дружини заблокували на території України.

Деякий час пропагандист жив у Литві, а звідти перебрався до Іспанії. Там його "привітно" зустріли українські активісти, яким вдалося знайти віллу пропагандиста.

Під час "зустрічі" між активістами та проросійським пропагандистом виникла сутичка, тому довелося втручатися поліції. Сергій Стерненко узагалі запустив флешмоб у твітері з вимогою до Іспанії видати зрадника.

Цікаво – "зустріч" активістів з Шарієм в Іспанії: дивіться відео