У звіті ISW зазначається, що новий командир Західного військового округу Росії також управляє військами в Україні зі штабу у Воронезькій області.

До теми Окупанти призначили нового командувача західного воєнного округу: що про нього відомо

Що відомо про Нікіфорова

У повідомленні йдеться, що Никифоров змінив генерал-полковника Сєргєя Кузовлєва на посаді командувача Західного військового округу (листопад – грудень 2022 року).

Аналітики ISW також зазначають, що Нікіфоров є членом альянсу, сформованого командувачем ЗС Росії в Україні генералом армії Сєргєєм Суровікіним і власником приватної військової компанії "Вагнера" Євгеном Пригожиним.

Раніше українська розвідка повідомляла, що Пригожин уклав альянс із Суровікіним і що Пригожин та Суровікін є суперниками міністра оборони РФ Сергія Шойгу,
– йдеться у звіті.

Військові експерти повідомляють, що Нікіфоров має попередній досвід командування елементами групи "Вагнера" на Донбасі з 2014 до 2015 року. Зокрема, він причетний до знищення українського транспортного літака Іл-76.

Розслідування Bellingcat показало, що засновник "Вагнера" Дмітрій Уткін доповідав Нікіфорову, серед інших співробітників російської військової розвідки, коли Нікіфоров був начальником штабу 58-ї загальновійськової армії Росії в 2015 році. Розслідування СБУ встановило, що 14 червня 2014 року Никифоров наказав Уткіну та його групі "Вагнера" знищити український транспортний літак Іл-76.

Що відомо про чергову ротацію в росіян

  • З посади командувача військами західного воєнного округу зняли генерал-полковника Сєргєя Кузовльова. Він встиг побути на цій посаді лише близько місяця. Натомість західний воєнний округ збройних сил Росії очолив генерал-лейтенант Євгєній Нікіфоров.
  • Наразі Нікіфоров перебуває на командному пункті угруповання військ "Захід" в Богучарі Воронезької області. Як формальну причину звільнення Кузовльова озвучили провал підготовки наступу на Лиманському напрямку.
  • За даними ГУР, генерал Нікіфоров став четвертим командувачем Західного військового округу Росії від початку повномасштабного вторгнення.