В актуальному звіті Інституту вивчення війни ISW наголосили, що постачання танків дозволить ЗСУ посилити механізовані бойові дії.

Увага Не лише Німеччина: хто планує передати Україні танки Leopard

Надання західними державами основних бойових танків Україні допоможе Україні вести механізовану боротьбу для перемоги над російськими військовими та звільнення території України,
– відзначають в ISW.

Раніше аналітики зазначали, що Захід сприяв тому, що Україна не змогла скористатися тим, що російські війська скуті в Бахмуті шляхом повільного розгортання або утримання систем озброєнь та предметів постачання, необхідних для великомасштабних контрнаступних операцій.

А головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у грудні 2022 року наголошував, що Україні необхідно 300 основних бойових танків для забезпечення українських контрнаступів.

Затягування передачі танків Україні: головне

  • Під час нового Рамштайну союзники так і не узгодили надання Україні танків Leopard 2.
  • У Євросоюзі звинуватили Німеччину у блокуванні передачі Україні танків Leopard і закликали негайно ухвалити рішення. Берлін попередили, що Росія може виграти війну, якщо рішення не буде прийнято найближчим часом.
  • Водночас Варшава розглядала створення коаліції з країнами, які готові дати Україні частину своїх Leopard 2, без участі Німеччини, якщо Берлін так і не погодить надання Україні цих танків. А Велика Британія виступає за міжнародну угоду про надання Україні німецьких танків.
  • Вчора ввечері видання Spiegel повідомило, що канцлер Німеччини Олаф Шольц прийняв рішення щодо передачі танків. Мова йде як мінімум про одну компанію Leopard 2.
  • На сайті Бундесверу оприлюднили анонс розгляду питання передачі німецьких танків Leopard Україні на середу, 25 січня. Отже, офіційно оголосили рішення можуть уже сьогодні.
  • 24 січня також стало відомо, що президент США Джо Байден готовий відправити танки Abrams в Україну.