Глава Міністерства закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив в інтерв'ю державному мовнику Rai, що вони справді передадуть Збройним Силам України другу систему ППО SAMP/T.

Дивіться також Повний перегляд оборони: на що доведеться піти Росії через дозволи бити по її території

Чому саме ця система

Відомо, що ми відправимо SAMP/T, який є інструментом протиповітряної оборони та захисту, про який нас попросила сама Україна,
– заявив міністр, процитувало видання Reuters.

Він не розповів додаткових деталей. Проте достеменно відомо, що це єдина система європейського виробництва, яка здатна перехоплювати балістичні ракети. Вона може відстежувати десятки цілей і перехоплювати їх одночасно.

Що цьому передувало

Видання Reuters писало про передачу SAMP/T, посилаючись на неназване джерело. Журналісти зазначали, що система протиповітряної оборони стане другою, яку передасть Італія у відповідь на прохання Києва у допомозі захисту від російських ракет.

"Україна отримає систему SAMP/T, яка дислокується в Кувейті, але невдовзі має повернутися до Італії", – мовилось у статті.

Від початку повномасштабної війни Італія схвалила 8 пакетів підтримки Україні. Система протиповітряної оборони, ймовірно, стане частиною 9 пакета, який, як уточнило джерело, може бути затверджений найближчим часом.

Однак, точних часових рамок не назвали.

SAMP/T – характеристики

Система ППО SAMP/T також відома, як Мамба, – зенітно-ракетний комплекс середньої дальності наземного базування. Систему розроблено франко-італійським консорціумом Eurosam.

Вона передбачена для захисту полів битв і важливих тактичних об'єктів від повітряних загроз, включно з крилатими ракетами, пілотованими та безпілотними літальними апаратами, а також балістичними ракетами малої дальності (до 600 кілометрів).

ЗРК SAMP/T може одночасно наводити ракети Aster-30 на 16 різних цілей, тож цей комплекс і дійсно може значно підсилити захист та протиповітряну оборону від масованого нападу.

Комплекс має мінімальний час реакції та високий темп стрільби: 8 ракет можуть бути запущені за 10 секунд.

Військова допомога від Італії

Усі постачання від Італії перебувають під державною таємницею – уряд ніколи не оприлюднював точний список зброї, яку він відправляв в Україну.