Про це 24 Каналу розповів військовий експерт з Ізраїлю Давид Гендельман, зауваживши, що найголовніше – це саме дозвіл завдавати ударів по території Росії.

До теми Макрон планує представити план розміщення військових інструкторів Франції в Україні

Що робитиме Росія

Як наголосив Гендельман, зараз усі очікують на те, аби Сполучені Штати нарешті дозволили завдавати ударів по Росії ракетами ATACMS. Але насправді важливо, що цей процес загалом вже зрушив з місця.

Головне, що є вже рішення. Далі все підтягнеться. Колись були розмови щодо Криму. Зараз про це взагалі забули. Далі все залежить від кількості, яку українська авіація зможе запускати. Зрозуміло, що це не "вундерваффе". Але це додаткові можливості та додаткову шкоду противнику,
– сказав Гендельман.

Такі можливості змусять окупантів переглядати концепції оборони на військових об'єктах, які розташовані в деяких прикордонних з Україною областях. Також такі удари змусять їх розтягувати системи ППО. Але варто розуміти, що навряд чи це зможе одразу переламати війну.

Такі удари різко війну не переломлять. Але взагалі нічого цю війну не зможе переламати, окрім ядерної зброї,
– зауважив Гендельман.

Удари по Росії: коротко

  • Президент Франції Еммануель Макрон нещодавно заявив, що міжнародні партнери мають дозволити Україні завдавати ударів по Росії. Зокрема, йдеться і про удари по військових базах, звідки запускають ракети. Це розглядають як дозвіл бити ракетами SCALP по Росії.
  • Керівник робочої групи з координації допомоги Україні при Міноборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що Україна зможе використовувати німецькі системи Patriot в районі Харкова та області. У такий спосіб вдасться збивати російські літаки ще над територією Росії.
  • США підтвердили, що Україна зможе завдавати ударів по Росії американською зброєю. Але нашій державі не дозволили бити ракетами ATACMS по країні-агресорці.