Про це заявив керівник робочої групи з координації допомоги Україні при Міноборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдінг.

До речі Німеччина передає Україні ще одну систему Patriot

Україна може збивати німецькими Patriot літаки над Росією

Цілком можливо, що системи Patriot тепер також будуть використовуватися в районі Харкова. Вони чудово підходять для боротьби з російською авіацією, яка може розгортати страшні планерувальні бомби,
– підкреслив генерал-майор.

Водночас Фройдінг підкреслив, що тактичне використання систем є виключною відповідальністю українських військових.

"Вони можуть використовувати їх у рамках міжнародного права. Ми маємо велику впевненість, що українці не лише дотримаються цього, але й зроблять це з великою тактичною майстерністю та досягнуть успіху", – заявив керівник робочої групи з координації допомоги Україні при Міноборони Німеччини.

Генерал-майор не сказав, чи німецька зброя вже застосовувалася на території Росії або над нею.

Зверніть увагу Дозволили бити по території Росії: США та Німеччина теж підтримали право України на самооборону

Німеччина дозволила Україні завдавати ударів по території Росії

  • Напередодні міністр оборони Борис Пісторіус підтвердив дозвіл Україні завдавати ударів німецькою зброєю по території Росії. Втім, є важлива умова.
  • ЗМІ повідомили, що радіус, за яким ЗСУ можуть завдавати ударів німецькою зброєю по країні-агресорці, невеликий. Зокрема, максимальна зона ураження цілей за кордоном становить не більше ніж 40 кілометрів.
  • Німецьку зброю для ударів проти Росії можна застосовувати тільки в Харківській області.
  • Розглядаються дві системи озброєнь: самохідна гаубиця Panzerhaubitze 2000 та броньована ракетна система залпового вогню Mars II.