Про це заявила Анналена Бербок на зустрічі міністрів закордонних справ НАТО у Празі. Також глава МЗС додала, що її держава виділить Україні додаткові 500 мільйонів євро.

Дивіться також США планують відправити Україні ще одну батарею Patriot, – Bloomberg

Україна отримає від Німеччини Patriot

Посадовиця зазначила, що в НАТО дотримуються принципу "один за всіх, усі за одного".

Жорстока агресія Путіна проти України та його провокації на зовнішніх кордонах ЄС і НАТО вимагають нашої непохитної єдності,
– наголосила Бербок.

Також додала, що міжнародне право однозначне: держави, які зазнали нападу, мають не лише право захищати свою територію, але й обов'язок захищати своїх громадян. Глава МЗС наголосила, що німецька військова підтримка України відповідає цим принципам.

Зміцнення протиповітряної оборони України залишається вкрай важливим. Німеччина надає ще одну систему Patriot і додаткові 500 мільйонів євро. Разом ми повинні підтримувати нашу непохитну підтримку та відданість,
– підкреслила очільниця німецького МЗС.

Важливо Не просто системи ППО, – у Зеленського сказали, що треба для захисту Харкова

Patriot ППО характеристикиХарактеристики Patriot / Інфографіка 24 Каналу

Коли Patriot буде в Україні

  • Зауважимо, що у квітні уряд Німеччини оголосив про негайне постачання Україні ще однієї системи Patriot. Причина – посилення авіаційних атак окупантів.
  • ЗМІ писали, що зенітний ракетний комплекс може прибути в Україну не раніше кінця червня. Мовляв, з початку травня 6 тижнів триватимуть навчання.
  • Також журналісти припускали, що Patriot може збігтись з постачанням F-16 (поки лише в невеликій кількості).