Раніше очільник МЗС Дмитро Кулеба заявляв, що наша держава намагається домовитися з партнерами, щоб вони передали нам додаткові батареї до Patriot. Однак він зазначав, що все залежить від США, адже це американський ЗРК. Водночас важливо, що Німеччина передає Україні цілу систему, а не одну батарею.

Дивіться також Російський олігарх розробляє дрони для війни проти України та отримує гроші з США — документи

Додаткова ППО

Уряд Німеччини повідомив, що негайно передасть Україні ще один зенітно-ракетний комплекс Patriot для відбиття російських обстрілів. Зазначається, що він буде поставлений на додачу до систем ППО, які вже надійшли в Україну та ще плануються до постачань.

Відразу після повідомлення німецької влади Володимир Зеленський зазначив, що мав розмову з канцлером Олафом Шольцем. Президент України подякував політику за рішення щодо постачання ще однієї додаткової системи Patriot в Україну та ракет до наявних систем ППО.

Дякую, Олафе, за твоє лідерство! Це справжній вияв підтримки України в критичний для нас час. Закликаю всіх інших лідерів держав-партнерів наслідувати цей приклад,
– наголосив Зеленський

Український лідер додав, що вони з колегою також обговорили підготовку до майбутньої конференції з відновлення URC2024 в Берліні. Окрім цього, Зеленський розповів про підготовку до інавгураційного Саміту миру в Швейцарії в червні.

Окрім цього, днями Європарламент відмовився ухвалювати рішення щодо фінансування Ради ЄС. Там заявили, що це продовжуватиметься, аж поки Україні не дадуть системи Patriot. Ідеться саме про 7 батарей, про потребу в яких і говорив Дмитро Кулеба.