Європарламент відмовляється ухвалювати рішення щодо фінансування Ради ЄС через те, що країни Євросоюзу не забезпечують Україну додатковими системами Patriot. Про це пишуть євродепутати, присутні на засіданні.

Дивіться також У світі вільні 100 батарей Patriot: Кулеба хоче, щоб Україна якнайшвидше отримала сім з них

Що відбувається у Європарламенті

Багаторічний євродепутат, колишній прем'єр-міністр Бельгії Гі Верхофстадт з фракції Renew запропонував прибрати затвердження бюджету Європейської ради з порядку денного, поки країни блоку не зможуть знайти 7 систем Patriot для України.

Він також нагадав слова глави європейської дипломатії, що європейські країни мають 100 вільних систем Patriot, коли Україна потребує бодай 7.

Пропозицію Гі Верхофстадта зустріли бурхливими оплесками. Його підтримали 515 євродепутатів, проти були лише 62.

Рішення називають безпрецедентною подією.

Про подію також повідомляють євродепутати у соцмережі X:

  • "Парламент відмовляється виконувати бюджет Ради, поки Європейська рада не ухвалить рішення про підтримку України додатковими протиракетними комплексами Patriot!" – написав Верхофстадт.
  • "Щойно: Європейський парламент призупинив рішення про фінансування Ради ЄС через зрив поставок систем Patriot в Україну", – написав євродепутат, експрем’єр Литви Андрюс Кубілюс.

Згодом на своїй сторінці в соціальній мережі Х (раніше твітер) редактор "Радіо Свобода" у Брюсселі Рікард Джозвяк прокоментував ситуацію.

"Вибачте, що розбиваю надії ЗМІ, але рішення Європейського парламенту не затверджувати бюджет Ради ЄС на 2022 рік (!) для відправки Patriot – це порожні погрози та чистий політичний театр", – заявив Джозвяк. Журналіст зазначив, що йшлося про просте закриття рахунків, а самі гроші вже витрачені.

Зазначимо, що після обстрілу енергетичної інфраструктури України 11 квітня президент Володимир Зеленський знову звернувся до західних партнерів, закликаючи їх надати більше засобів протиповітряної оборони.

Президент наголосив, що нашій країні потрібна ППО та інша оборонна підтримка, а не "заплющування очей і довгі дискусії".

Нещодавно міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, розповів його команді вдалося ідентифікувати понад 100 доступних Patriot. За його словами, у деяких сусідніх країнах понад одна батарея займається охороною одного порту або аеродрому. Тому він висловив сподівання, що вдасться якнайшвидше домовитися про постачання 7 таких батарей.

Незадовго до цього Володимир Зеленський повідомляв, що для того, аби закрити Україну повністю, нам необхідно 25 систем Patriot по 6 – 8 батарей в кожній