Україні бракує систем ППО, аби повністю закрити Харківську область від ударів. Водночас проблема не лише в них. Радник голови ОПУ Михайло Подоляк в інтерв'ю для 24 Каналу пояснив, що для захисту Харкова необхідний не лише Patriot.

Читайте також Вбивчий гібрид ракети та бомби: як боротися з російськими УМПБ Д-30 СН, якими знищують Харків

Що потрібно для захисту Харкова від обстрілів

Кількість балістики, крилатих ракет, дронів, керованих авіаційних бомб, яку використовують проти Харкова, справді вражає. Для того, аби захистити місто та область від безперервних ворожих атак потрібні не лише комплекси Patriot.

Для захисту Харківщини потрібні не просто системи ППО, не просто Patriot. Вони мають бути скомбінованими з певним обсягом авіаційного компонента — з F-16, тому що Patriot має бути також захищений. Нам обов'язково потрібна тактична авіація з великим плечем ураження, щоб можна було знищувати авіацію ворога та так прибрати керовані авіаційні (бомби — 24 Канал) і дрони,
– пояснив Михайло Подоляк.

Зокрема, президент Володимир Зеленський постійно наголошує нашим партнерам у гострій потребі України. Хоч, звісно, для захисту як Харкова, так і Харківщини потрібні хоча б дві додаткові системи Patriot. Адже цей комплекс ефективно працює по балістиці.

Військово-політичне керівництво України завжди пояснює, які інструменти, у якій кількості та комбінаториці мають бути на тому чи іншому напрямку для того, щоб то захистити його.

"Чи можна на це все очікувати? Можна очікувати. Усе дадуть, однак усе це буде зроблено з певним запізненням", – додав Подоляк.

Обстріли Харкова: останні новини

  • Вдень 30 травня у Харкові знову лунало кілька вибухів: о 12:33, 13:40 та 13:55. Перед цим Повітряні сили ЗСУ повідомляли про ракетну небезпеку, а також загрозу застосування балістичного озброєння.
  • У ніч на 30 травня Харків також опинився під ворожими обстрілами. Близько 2 ночі глава Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що Росія завдала щонайменше 5 ударів. Зокрема, й по населених пунктах Харківського району. Трохи згодом мер Харкова Ігор Терехов уточнив, що удар був по критичній інфраструктурі одного з районів міста. На жаль, є постраждалі.
  • Напередодні 29 травня у Харкові також лунала серія вибухів. О 10:35, за повідомлення Харківської ОВА, окупанти завдали удару по відкритій території Харківського району. Вибухи у передмісті Харкова лунали також надвечір.