Така риторика президента Франції розглядається як дозвіл на використання Storm Shadow/SCALP. Про це на умовах анонімності сказав журналістам офіцер військової авіації.

До теми Макрон підтримав право України бити по військових базах на території Росії

Чи дозволила Франція бити Storm Shadow/SCALP по Росії

Видання зауважило, що Велика Британія та Франція, які постачають Україні спільно створені крилаті ракети повітряного базування Storm Shadow і SCALP (французький аналог), прямо не обмежили їх використання. Радіус дії цих ракет може досягати 250 кілометрів.

Минулого тижня Еммануель Макрон заявив: "Ми повинні дозволити [Україні] нейтралізувати військові об'єкти, з яких запускаються ракети, і, по суті, військові об'єкти, з яких атакують Україну".

Офіцер військової авіації зазначив, що така риторика розглядається як дозвіл на використання Storm Shadows/SCALP. За його словами, тепер Сили оборони можуть завдавати ударів по аеродромах Курської та Білгородської областей, які межують з Україною.

Однак, такі операції будуть обмежені з огляду на те, що вони можуть досягти. Річ у тім, що українські Су-24, які оснащені цими крилатими ракетами, повинні будуть наблизитися до російського кордону для запуску. Це робить літаки вразливими для ворожих систем ППО. F-16 краще оснащені для таких завдань.

Під час пресконференції у Стокгольмі Володимир Зеленський заявив: "Я не знаю, чи будуть обмеження на використання цих літаків над небом Росії. Я думаю, що використання будь-якого західного озброєння по території Росії це питання часу".

США мають дозволити бити по Росії ATACMS

  • Володимир Зеленський подякував Джо Байдену за дозвіл завдавати ударів по Росії американською зброєю. Водночас наголосив, що обмеження на використання далекобійних систем також мають бути зняті.
  • Президент навів приклад аеродромів, з яких Росія постійно веде вогонь. Окупанти знають, що Україна не буде стріляти у відповідь, адже не має відповідних систем і дозволів.
  • "Отже, вони мають цю зброю там і не прибирають її, бо знають, що Україна не може націлити на них західну зброю, навіть якщо вони стрілятимуть проти нас", – пояснив Зеленський.
  • До речі, конгресмени засудили обмеження на використання поставлених США ракет ATACMS. Наполягають, що для перемоги України у війні потрібно дозволити надану США зброю використовувати проти будь-яких законних військових цілей на території Росії, а не тільки вздовж кордону під Харковом.