Про це президент Франції сказав на пресконференції з німецьким канцлером Олафом Шольцом 28 травня під час поїздки до Німеччини.

Читайте також Мир – це не капітуляція, – Макрон про необхідність підтримки України

Що заявив французький президент

Емманюель Макрон вирушив до Німеччини із триденним державним візитом. Це стало першою такою поїздкою президента Франції за останні 24 роки. Під час зустрічі з Шольцом політики говорили зокрема про війну в Україні.

Ми повинні дозволити їм (Україні, – 24 Канал) нейтралізувати військові бази, з яких запускаються ракети,
– заявив Макрон.

Політик також підкреслив, що атаки на Україну здійснюються з території Росії.

Однак варто зазначити, що президент Франції не уточнив, чи йдеться про удари зброєю, яку передали Україні західні союзники.

Олаф Шольц також припускає, що Україна може використовувати західну, зокрема німецьку, зброю для боротьби з цілями в Росії, якщо вони атакують.

Інші заяви Макрона про війну

  • Президент Франції Емманюель Макрон застеріг від послаблення підтримки України в її захисті від Росії. За його словами, стояти сьогодні на боці миру означає надавати силу закону.
  • Макрон розкритикував Владіміра Путіна за відмову від припинення вогню на час Олімпійських ігор в Парижі. Французький лідер зазначив, що "олімпійське перемир’я" – це традиція, і було б "дуже важливо використати це вікно протягом одного місяця". Путін не погодився на його пропозицію, бо не готовий до миру.
  • Президент Франції Емманюель Макрон 14 травня провів телефонну розмову з Володимиром Зеленським. Під час розмови французький очільник пообіцяв надати нову військову допомогу нашій державі.