За саморозпуск проголосували 18 з 22 депутатів фракції. На знак протесту проти того, що "Самопоміч" виключила зі своїх лав чотирьох київських депутатів – Олексія Руденка, Сергія Харчука, Вадима Васильчука і голову фракції у Київській міськраді Сергія Гусовського. Всі четверо проголосували за виділення колезі по фракції Роману Марченку землі у столиці.

Читайте також: "Досить виборів за законом Януковича": тисячі мітингувальників вийшли на вулиці Києва

Це непрозоро і неетично, вважає керівництво.

За бездіяльність, тобто уникнення своєї відповідальності захисту честі партії члени партії, які голосували за такі корупційні рішення, були виключені,
– зазначила голова Київського осередку "Об'єднання Самопоміч" Оксана Сироїд.

У "Самопомочі" стверджують, що родина Марченка незаконно заволоділа майже півтора гектарами землі на березі озера в столиці. Це показали результати її внутрішнього розслідування.

Сам депутат Марченко переконував колег, що частина землі належала його сім'ї ще за радянських часів. Там вирощували картоплю, а зараз господарство просто вирішили узаконити.

В партії ситуацію називають очищенням лав. У Марченка – відкликають мандат. Іншим, переконують, пропонували визнати помилку, однак марно. На виключенні всіх, хто голосував за виділення землі, наполіг нардеп Єгор Соболєв. В іншому разі – погрожував вийти з партії.

Тим часом ті, кому партія вказала на двері, причиною "розлучення" називають недемократичність керівництва. Кажуть: їх позбулися не через землю Марченка, а тому що були незручними і "неслухняними".

Ми стикаємося з такими неприйнятними речами, починаючи від телефонних вказівок і закінчуючи ультиматумами, які проголошують члени партії,
– прокоментував Гусовський.

"Можна знайти купу приводів, щоб нам розстатись. І можна це зробити спокійно та інтелігентно. Не треба загравати з тією частиною суспільства, які при будь-якому приводі кричить – всіх на шибеницю, всі корупціонери", – сказав депутат Київської міськради Сергій Харчук.

Ніхто з виключених не визнає голосування за виділення землі колезі порушенням закону чи бодай етики.

Я почуваюсь абсолютно комфорто, коли проголосував за абсолютно прохідне рішення міськради щодо виділення 10 соток землі,
– зазначив Осадчук.

На відміну від партійного керівництва, у "Самопомочі" вважають, що такі голосування б'ють по репутації партії. Депутатів планують відкликати з Київради, а всі документи щодо можливих земельних махінацій передати до Антикорупційного бюро.

Це вже не вперше з лав партії виключають депутатів за завдання шкоди її репутації. Кількох нардепів з "Самопомочі" виключили після голосування за особливий статус Донбасу всупереч позиції фракції. Ще один нардеп склав мандат сам після того, як журналісти зафільмували його переписку про поїздку на Мальдіви.